Çizgi Roman Haberleri

Arkabahçe Yayıncılık’tan Haziran Ayı Çizgi Roman Bombaları

daredevil-iron-man-flash-banner

Arkabahçe Yayıncılık serilerine tam gaz devam ediyor. Bir yandan kızıl şeytan Daredevil devam ederken diğer yandan da Iron Man‘in başı büyük belada. Bu sırada Flash da süratini kesmeden maceralara atılıyor.

Bu maceralar gerçekten de elinizden düşüremeyeceğiniz kadar heyecanlı…

Daredevil – Cilt 4 – Çetin Ceviz

daredevil-4-cetin-ceviz-kapakTelevizyon dizisi bütün dünyada büyük beğeni kazanan Marvel’ın kör kahramanı Daredevil, hayatı onun gözlerinden görebilen yeni bir sevgili bulmuşken, aynı anda cinayet suçlamalarıyla, bulvar gazetelerinin onu ifşa etmesiyle ve en ölümcül düşmanlarından biri olan Typhoid Mary’nin geri dönüşüyle uğraşmak zorunda kalıyor. En büyük düşmanı Kingpin yıkılmış imparatorluğunu yeniden kurmaya çalışıyor. Ve sürpriz son, Daredevil’ın Marvel Evreni’ndeki yerini sonsuza dek değiştirecek.

Bu ciltte Daredevil(1998) 46-50 sayıları bir araya getirilmiştir.

Yazar: Brian Michael Bendis
Çizer: Alex Maleev
Çevirmen: Burç Üner
Editör: İlke Keskin
Sayfa Sayısı: 120 sayfa – Renkli


Iron Man – Cilt 2 – Dünyanın En Çok Aranan Adamı

iron-man-2-dunyanin-en-cok-aranan-adami-kapakİnsan avı başladı!

Tony Stark, S.H.I.E.L.D. Direktörü olarak ülkedeki bütün kayıtlı süper kahramanların gizli kimliklerini barındıran bir veritabanına sahip yegane kişiydi. Ama artık S.H.I.E.L.D. yok. Skrulllar’ın Gizli İstilası’nda verilen bir kayıp niteliğindeki uluslararası barış koruma teşkilatı, yerini Norman Osborn’un Kara Hükümranlığı’na ve yeni hayata geçirdiği H.A.M.M.E.R.ına -Nick Fury tarafından kurulan efsanevi güvenlik gücünün daha az hassasiyet ve hiç kuşkusuz daha az hoşgörü barındıran yeniden yapımı- bırakmış halde.

Osborn istediği tüm güce sahip ancak bir eksiği var; en önemli bileşen, kayıt veritabanı ki o da Stark’ın güvende olmasını garantileyebileceği tek yerde saklı; Extremis’le geliştirilmiş beyninin içinde. Tony Stark itibarını kaybetmiş ve kaçar haldeyken en tepe merciden bütün paralı askerlere, gangsterlere ve Osborn yardakçılarına emir geliyor; ”Bana Tony Stark’ın kellesini getirin!”

Matt Fraction (Uncanny X-Men, Hawkeye, Sex Criminals)’ın yazdığı ve Salvador Larocca (Amazing Spider-Man, Uncanny Avengers, X-Men)’nın çizdiği Invincible Iron Man’in #8-13 sayılarını içerir.

Yazar: Matt Fraction
Çizer: Salvador Laroca
Çevirmen: Onur Kaya
Editör: Kayra Keri Küpçü
Sayfa Sayısı: 152 sayfa – Renkli


Flash – Cilt 3 – Goril Savaşı

flash-3-goril-savasi-kapakGRODD’UN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKÜN

Ona Kral Grodd diyorlar. Fazlasıyla akıllı, hiper evrimleşmiş kuyruksuz maymunların vatanı Goril Şehri’nin demir yumruklu hükümdarı. Grodd, Flash’ın güçlerinin kaynağı olan Sürat Kuvveti’nin taşıyıcısı olarak seçildiğine inanıyor. Flash’ın o gücü kendisinden çaldığına inanıyor. Arkasında bir goril ordusuyla gücünü geri çalmaya geldi. Ve bu uğurda Central City’nin yok olması gerekiyorsa varsın olsun. Şimdiye kadar karşılaştığı en büyük tehlikeyi durdurmak için Flash, aklına gelebilecek en beklenmedik müttefiklere başvurmak zorunda; yıllardır savaştığı Haydutlar’a. Captain Cold, Hava Büyücüsü, Heatwave, Ayna Efendisi ve Glider nefret ettikleri düşmanlarıyla omuz omuza çarpışmak zorunda çünkü eğer Grodd’un saldırısı başarıya ulaşırsa tüm insanlıkla birlikte onlar da gorillerin kölesi olacak.

Haydutlar ile Kızıl Şimşek, aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp Central City’yi kurtarabilirler mi? Başarılı olsalar bile arkaplanda ivmelenen, Flash’ın uğruna savaştığı her şeyi tersine çevirebilecek o çok daha feci tehdidin üstesinden gelebilirler mi?

Yaratıcı kalemler FRANCIS MANAPUL, BRIAN BUCCELLATO, MARCUS TO ve MARCIO TAKARA güçlerini, efsane kahramanımızın şimdiye kadarki en aksiyon dolu macerası THE FLASH: GORİL SAVAŞI için birleştiriyor. Bu ciltte THE FLASH serisinin #1319 arası sayıları toplanmıştır.

Yazar: Francis Manapul – Brian Buccellato
Çizer: Francis Manapul
Çevirmen: Emre Taşkıran
Editör: Kayra Keri Küpçü
Sayfa Sayısı: 176 sayfa – Renkli

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Justice League Filmi Bekleyenlere Güzel Haber!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.