Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Amelia ve Arkadaşları, Lord Kragen’ın Şatosunda: Başkabiryer 4. Sayı Çıktı!

Amelia ve Arkadaşları, Lord Kragen’ın Şatosunda: Başkabiryer 4. Sayı Çıktı!

Türkiye’nin en önemli kadın çizerlerinden biri olan Sümeyye Kesgin’in Amerikalı yazar Jay Faerber ile Image Comics için yaptığı ve büyük beğeni kazandığı çizgi romanı Başkabiryer’in 4. sayısı okurlarla buluştu.

Atlas Okyanusu’nu tek başına geçen ilk kadın pilot olan Amelia Earhart, 1937 yılında uçakla yaptığı Dünya turunu tamamlayamadan ortadan kaybolur. Kendisini bulmak için yapılan tüm arama kurtarma çalışmaları sonuçsuz kalır. İşte bu hikâye, o kayboluşun sonrasını ele alıyor. Amelia Earhart, DB Cooper ve her gün kaybolan yüzlerce insanın gittiği bir yer var. Başkabiryer…

Dörüncü sayıda; Amelia ve arkadaşları, Lord Kragen’in şatosuna girdiklerinde, hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılıyorlar. Diğer yandan, bilmedikleri bu topraklarda, zaman çok farklı oyunlar oynar. Sırtlan Kitap etiketiyle yayınlanan Başkabiryer 4. sayısı çizgi romanın çevirisi Emre Yavuz’a ait.

İlginizi Çekebilir  Mayıs Ayında En Çok Satan 100 Grafik Roman