Son Haberler
Anasayfa » Haberler » C-3PO’nun Kırmızı Kolunun Nereden Geldiğine Dair Bir İpucu Geldi

C-3PO’nun Kırmızı Kolunun Nereden Geldiğine Dair Bir İpucu Geldi

c-3po-red-arm

Star Wars hayranları The Force Awakens ile birlikte akıllarında oluşan sorulardan birinin cevabını piyasaya çıkmak için son hazırlıklarını yapan bir Marvel çizgi romanında alacaklar.

Hatırlarsanız serinin demirbaşlarından biri olan C-3PO‘nun yeni filmde seyirciyle buluşmasının ardından ilk sözleri “Muhtemelen kırmızı kolum yüzünden beni tanıyamadınız.” olmuş fakat kırmızı kolun nereden çıktığını öğrenemeden film bitivermişti. Çoğumuz bunun izleyiciye yapılmış küçük bir şaka olduğunu düşündük, meğerse bundan fazlası varmış.

Threepio’nun kızıl kolunun ardındaki gizem Şubat ayında James Robinson ve Tony Harris ikilisinin kalemlerinden çıkacak olan “Star Wars Özel” sayısında çözülecek. Bunun yanında, bir takım oldukça dikkatli hayran, raflarda yerini yeni almış The Force Awakens kitabında kırmızı kolun ardındaki sırrı açığa çıkaracak bir ipucu yakalamış gibi gözüküyor.

c-3po

C-3PO’nun kırmızı kolundan kitap şu şekilde bahsediyor: “Söz konusu kırmızı kolu olunca, C-3PO ondan beklenmeyecek bir biçimde oldukça suskunlaşıyor. Kol, başka bir droidin yaptığı bir fedakarlığın hatırası.”

Şimdi, akıllarımızda oluşan soru şu: Kim, ya da ne, Threepio için bir parçasını feda etmiş olabilir ki? Ayrıca, kolun asıl sahibi ve Threepio arasındaki ilişki tam olarak neydi?

İlginizi Çekebilir  Eski Usül Daha Mı İyiydi? Maketlerden CGI'a Star Wars Evreni

Tüm sorularımız, Şubat ayında çıkacak olan “Journey to Star Wars: The Force Awakens” ile cevaplanacak.

Star_Wars_Special_C-3P0__1