Haberler

Bu Yıl Çıkacak İlk Dungeons and Dragons Kitabı Açıklandı – Ghosts of Saltmarsh

Daha önceki haberimizde sizlere bu yıl içinde, ana teması gemi ve denizcilik olan iki D&D kitabının çıkacağını duyurmuştuk. Üstünden çok geçmedi ki Wizard of the Coast ilk kitabını ön siparişe çıkardı, işte karşınızda Ghosts of Saltmarsh!

Denizlerin üstündeki dalgaları ve altındaki hayaletleri,dünyanın en harika rol yapma oyunundaki bu sulu maceralarla keşfedin.

Saltmarsh ismi bazılarınıza tanıdık gelecektir, çünkü Wizard of the Coast tahmin ettiğimizden daha derin bir konuya giriş yaptı. Saltmarsh, aslında bir başka D&D evreni olan Greyhawk’taki gizemli bir kasabanın adıydı ve D&D’nin en çok satan macera modüllerinden The Sinister Secret of Saltmarsh (1981)’a ev sahipliği yapıyordu. Böylece Wizard of the Coast, D&D 5e’yi yayınladığı gün verdiği sözü tutarak, yayınlayacakları kitapların tek bir evrene odaklanmayacağını da bizlere kanıtlamış oldu. Hazır olun çünkü Greyhawk evrenine gidiyoruz!

Dungeons and Dragons 2019 Yılında Çıkaracağı Kitapları Duyurdu

21 Mayıs 2019 tarihinde piyasa sürülecek olan kitabımızın içeriğine bir bakalım,

  • Ghosts of Saltmarsh, karakterleri 1.seviyeden 12.seviyeye kadar çıkaracak çok çeşitli denizcilik maceraları barındırıyor,
  • Bu kitap sizlere, bir gemi macerasına çıkmak için mükemmel bir nokta olan Saltmarsh liman kasabasını tanıtıyor,
  • Kitaptaki her bir macera, tek bir karakter tarafından bireysel olarak oynanabilir, hali hazırda devam etmekte olan oyununuza entegre edilebilir ya da tek bir destansı deniz macerasına dönüştürülebilir,
  • Oyun Yöneticileri gemiler, deniz yolculuğu, farklı su taşıtları için güverte planları, yeni ve klasik canavarlar için detaylı bir EK bölümü de dahil olmak üzere pek çok bilgiye sahip olacak,

Gördüğünüz üzere, bu yılın ilk deniz macerası konseptli kitabı geldi. Tabii önemli olan Greyhawk evreninde bulunan bir kasabayı Unutulmuş Diyarlar evrenine nasıl entegre edecekleri. Eh, dünyalar arası toprak alışverişi olursa buna ilk kez şahit olmayacağız tabii ki.

Kitap, Amazon üzerinden ön satışa çıkartıldı bile, dilerseniz buradan sipariş edebilirsiniz. Kitap çıktığında incelemek için sabırsızlanıyoruz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  FRP Severlerin Kaçırmaması Gereken Etkinlik - Archon Challenge

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.