Haberler

Brandon Sanderson’ın The Reckoners Serisi Kutu Oyun Oluyor

Brandon Sanderson‘ın 2013 yılından itibaren yayınladığı Steelheart, Firefight ve Calamity‘den oluşan The Reckoners serisi kutu oyunu oluyor. Türkiye’de Dex Yayınları etiketiyle okurlarla buluşan serinin Nauvoo Games tarafından geliştirilen oyun projesi, 13 Şubat’ta Kickstarter’da yayınlandı. Seth Van Orden ve Brett Sobol tarafından tasarlanan oyun Şubat ayında Kickstarter’da 5 ayda 3 bin kişiden toplamda 290 bin doları aşkın bağış topladı.

İlgili Makaleler

10 yıl önce gökyüzünden gelen gizemli bir patlama sıradan insanlara olağanüstü güçler verir ve bu insanlar “Epics” (Epikler) olarak adlandırılır. Ancak Epics grubundakiler birer süper kahraman değil desüper kötüye dönüşür. Bugün Newcago olarak bilinen Chicago‘da, Steelheart isimli çok güçlü bir Epic’in hakimiyeti yükselmektedir. Bir grup yetenekli insandan oluşan The Reckoners, Epiklerin saltanatını yok etmek için çalışmaktadır.

Serinin kutu oyununda, siz de bu Reckoners grubuna katılarak Epiklere suikast düzenleyenler arasında yer alıyorsunuz. Görev basit ama hiç de kolay değil: Steelheart ve Epikleri yen ve şehri kurtar!

1-6 kişilik oyun süresince Reckoners grubundan birisi olarak mücadeleye katılıyorsunuz. Steelheart’ı yendiğiniz taktirde oyunu kazanıyorsunuz ancak onu yenmeden önce zayıf noktasını keşfetmek zorundasınız. Oyunun hedefi gayet basit ancak Steelheart ve tüm Epiklerin süper güçlü olduklarını unutmayın. Her turda atağa kalkan Epikler, Newcago’yu yıkıp nüfusu sıfıra indirdiği zaman bütün Reckoners grubu kaybediyor. Oyunun ortalama süresi 75 dakika civarında…

Oyuncu minyatürleri ve PVC Steelheart minyatürü, daha önce de Mechs minyatürlerine de imza atan PandaGM Stüdyosu tarafından hazırlanmış. Retail sürümü 100, Steelheart sürümü 120, Epic sürümü ise 140 dolardan ön satışa çıkarılan The Reckoners’ın sınırlı sayıdaki örneği Ağustos ayında gerçekleştirilecek Gen Con 2018′de satışa sunulacak. Oyunun Kickstarter’daki sayfasına buradan ulaşabilir, ön siparişi ise buradan verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.