Haberler

Bram Stoker’ın Akrabasından Dracula’nın Öncesini Anlatan Film Yolda

Gotik romanın mihenk taşlarından biri olan ve yayınlanışının üzerinden geçen 120 yıla rağmen hâlâ bu türde yazılan eserlere yol gösteren, Bram Stoker’ın Dracula‘sının öncesini anlatan bir film, beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor. Hem de Bram Stoker’ın yeğeninin torunu, Dacre Stoker tarafından.

Paramount Pictures’ın film haklarını daha yayınlanmadan satın aldığı ve Dracul ismini taşıyacak olan roman, Dacre Stoker ve korku yazarı J.D. Barker ortaklığı ile yazılıyor. 1868 yılında geçen hikaye, 21 yaşındaki Bram Stoker’ın, “bir yandan onu bu yola sokan olayları kaleme alırken bir yandan da günahkar bir canavarı, bir kuleye hapsedişini,” konu alıyor. Ayrıca filmin yönetmenliği için de 2017 yapımı IT’in yönetmeni Andrés Muschietti düşünülüyor.

Dracula

1897 yılında yayınlanan roman birçok defa sinemaya uyarlanmış, kaynağı olduğu romanın hakkını vererek izleyicinin beğenisini kazanan yapımların yanı sıra birçok başarısız uyarlama da beyaz perdede boy göstermişti. Dracula sadece filmlerde değil; radyo programlarında, çizgi romanlarda, bilgisayar ve masaüstü oyunlarında, tiyatroda, operada ve balede de kendini göstermiş ve başka birçok yapıma ilham kaynağı olmuş, gotik edebiyatın ve vampir kurgusunun poster yüzü haline gelmiş bir karakter.

Dracul da ismini başarılı yapımlar arasına mı yazdıracak yoksa gişe kaygısı ile çekilmiş bir kalitesiz vampir filmleri yığınına bir yenisi mi eklenecek hep birlikte göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mike Mignola Yeni Bir Vampir Hikayesiyle Çizgi Roman Dünyasına Geri Dönüyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.