Haberler

Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü, BUOK GM Atölyesi ile Yeni Oyun Yöneticilerini Yetiştiriyor!

Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü, BUOK GM Atölyesi ile FRP severleri bir araya getirmeye hazırlanıyor. 4 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde tam gün sürecek olan etkinlikte; tecrübeli GMler, Gmliğe yeni başlamak ya da GMlikte kendini geliştirmek isteyenlere yol gösterecek.

Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü’nün organize ettiği BUOK GM Atölyesi’nde; GMliğe yeni başlamak, GMlikte daha donanımlı hale gelmek isteyenler için dopdolu bir program hazırlandı. BUOK ekibi, deneyimli GMlerin yapacağı konuşmalar ve atölyelerin yer alacağı etkinliğe; FRP’nin GMlik kısmını öğrenmek veya camianın eskilerinin hikayelerini dinlemek isteyen herkesi bekliyor.

Kampüse girebilmek için doldurulması gereken etkinlik katılım formuna buradan ulaşabilirsiniz. Kayıtların 1 Kasım’da kapanacağını belirtelim.

Burak Türköz, Cem Manacıoğlu, Ege Kırlıoğlu, Emre Büyükevin, Erol Mazhar Aksoy, Fatih Tepgeç, Metin Ünüvar, Nazım Mert İpek, Özay Şen ve Özgür Özol’un konuşmacı olacağı BUOK GM Atölyesi 3 aşamadan oluşacak. 4 Kasım günü ilk iki aşaması, 11 Kasım günü Random Encounter ve Kasım’18 de de son aşaması yapılacaktır.

1. Kısım: Seminerler

GMliğe başlamak veya GMliğinizi geliştirmek için bazı önemli noktaları öğrenmek önemlidir. İstanbul’un 4 farklı ekibinden ve BUOK’tan toplamda 10 GM kendileri önemli buldukları ve seneler içinde uzmanlaştıkları konular hakkında 20şer dakikalık konuşmalar yapacaklar. Tüm konuşmacılarımızın konuşma konularını ve isimlerini belirlemesiyle beraber konular ve sıraları duyurulacaktır.

Yemek Molası

2. Kısım: Mini Atölyeler

GMliğin her sistem için incelikleri vardır. Genel anlatılan konuların dışında her sistem için bunların özel öğrenilmesi gerekir. Mesela dövüş yazmak, doğru evreni kullanmak, kuralları tarzınıza göre değiştirmek gibi. Bunları sevdiğiniz ve bildiğiniz sistemler için öğrenmeniz gerekir. Etkinliğin bu kısmında konuşmacılarımız Pathfinder, WoD, DnD 5E ve Call of Cthulhu sistemlerinde mini atölyeler verecektir. Katılımcılar olarak GMlediğiniz veya GMlemek istediğiniz sistemin mini-atölyesine katılabilirsiniz.

3. Kısım (11 Kasım): Pratik

İkinci kısmın sonunda BUOK yetkilileri olarak her mini-atölye grubuna aralarında gönüllü olup olmadığını soracağız. Gönüllü olan kişiler bir sonraki haftaki dışarıya açık olacak FRP etkinliğimizde oyun açacaklar. Atölyede onlara sistemi anlatan konuşmacılar hafta boyunca hazırlanmalarına yardım edip etkinlik günü de müsaitlik durumlarına göre masaya oyuncu olarak oturacaklar. Oyundan sonra ise yorum ve geri dönüşlerini belirtecekler. Etkinliğin bu kısmına katılım zorunlu olmamakla beraber her katılımcıya bu imkan sağlanamayacak.

İlginizi Çekebilir  X-Men Karakterleri Fantastik Bir Ortaçağ Döneminde Yaşasaydı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu