HaberlerOyun Haberleri

Assassin's Creed Mirage

Ubisoft, hala ön siparişte olan ve 5 Ekim‘de piyasaya sürülecek Assassin’s Creed Mirage oyununun minimum sistem gereksinimlerini açıkladı. Oyun beklenenden çok daha az özellik isterken oldukça rahat çalıştırılabiliyor.

Assassin’s Creed Mirage gelecek ay tüm mevcut yeni nesil platformlarda piyasaya sürülecektir. Ubisoft, uzun süreden beri bu serinin hayranı olan insanlara güzel bir oyun vadediyor. Oyun alışılagelmiş Assassin’s Creed oyunlarının benzeri formülde olacak. Doğrusal bir yaklaşımla önceki oyunlara nazaran daha küçük bir harita tercih ettiler. Parkur ve gizliliğe daha çok odaklanıldı. Valhalla oyununda karşılaştığımız göz alıcı grafikler ve büyük harita değişti. Haritanın küçülmesi nedeniyle sistem gereksinimleri de beklediğimizden çok daha az oldu.

Oyundan bir görsel

Oyun 1080p çözünürlükte saniyede 30 kare hızında en düşük ayarlarda olacaktır. Mümkün olan en düşük ayarlarda oynamak için oyuncuların 8 gigabayt RAM. Intel Core i7-4790K veya AMD Ryzen 5 1600 merkezi işlem birimi. En az bir Intel A380, NVIDIA GeForce 1060 veya sıradan AMD Radeon 570 serisi grafik kartına ihtiyacı olacak. Bu modeller eski nesil olmasına rağmen, yeni nesil olan Mirage oyununu çalıştırmakta zorlanmayacaktır.

Saniyede 60 kare hızında çalışacak olan daha yüksek ayarlar için oyuncuların grafikleri 2K çözünürlükte oluşturup oluşturmamalarına bağlı olarak daha fazla seçeneği var. Ubisoft, 2K için Intel Core i7-9700K veya AMD Ryzen 7 3700X CPU’yu. 770 ile Intel Arc GPU‘nun daha yüksek bir modelini, NVIDIA GeForce RTX 2070 veya AMD Radeon RX 5700 XT‘yi önermektedir. Bunların tümü 8 GB modeller olmalıdır. 2K kalitesinde çalıştırmak zorunlu değil. İstemeyenler şirketlerin 2K desteği olmayan eşdeğer modellerini tercih edebilmektedir.

Oyunun en yüksek grafiklerini ve doku kalitesini aynı zamanda ışın izlemeyi sağlayacak en yüksek ayarı Ultra’dır. Bu ayar AMD RX 6900 grafik kartını veya NVIDIA GeForce 3080‘i gerektirdiği için çok daha tuzlu hale geliyor. CPU için ultra mod, Intel Core i5-11600K veya AMD Ryzen 5 5600X ve 16 GB RAM gerektirmektedir.

Assassin’s Creed Mirage PC Çıkışıyla Aynı Gün Konsollara Gelecek

Mirage gibi küçültülmüş bir oyunun özelliklerini düşündüğümüz zaman. Bu özellikler diğer birçok modern AAA oyunundan yalnızca birkaç kademe daha az görünüyor. Yaklaşan Cyberpunk 2077 genişletmesi gibi daha büyük sürümlerin uygun soğutma olmadan eski CPU’ları eritebileceği açıklandı. Neyse ki Mirage aynı gün PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için de yayınlanıyor. Oyun bilgisayarı olmayan ancak konsol sahibi olan oyuncular oyunu rahatlıkla oynayabilecektir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.