Haberler

Animasyonlu Dungeons and Dragons Haritaları ile Artık Maceralar Daha Fantastik!

Kağıt, kutu oyunları ve plastik modellerin tamamı 20. yüzyılın Dungeons&Dragons gereçleri olarak tarihin tozlu raflarında yerini alacak gibi görünüyor, çünkü geleceğin maceraları artık böyle yaşanacak!

Dynamic Dungeons‘ın masaüstü RPG ve minyatür oyunlar için yarattığı animasyonlu haritalar oyun zevkini bir üst seviyelere çıkarıyor. Balıklama atladığınız maceranın hikayesini dinlerken kuşların uçarak uzaklaşmasını, suyun akışını, rüzgarın ağaç dalları arasından geçişini görmek fantastik olmaz mı sizce de?

Bu ormanlık alana bakalım mesela: Kuş sesleri ile girdiğiniz kamp alanında rüzgar dalları oynatırken bir geyik sıçrıyor bir çalıdan diğerine… Ağaçların üzerine gece çökerken kamp ateşi yanıyor ve karanlık patikada temkinli bir şekilde ilerliyorsunuz.

Ya da bu kale saldırısında olduğu gibi; savunma ve taarruz esnasında siperlerde yanan ateşlerin alevlerini, rüzgarda sallanan bayrakları ve gece-gündüz geçişlerini görebiliyorsunuz.

İçlerinden en etkileyicisi de dalgaların arasından ihtişamla süzülen kalyon olsa gerek! Yine gündüz ve gece geçişlerinin bulunduğu haritada; yelkenleri esintiyle dalgalanan gemide seyahat ederken dev balıkların sudan geçişini izleyebiliyorsunuz.

Bu haritalar televizyon ekranında kullanılabilen animasyonlu dosyalar olarak yapıldı. Oluşabilecek çizikler nedeniyle evdeki televizyon üzerinde oynanması pek mümkün değil tabii ki ama eğer D&D‘yi çok oynayan biriyseniz bu özel oyun deneyimi için başka bir tv ekranı satın alabilirsiniz. Dynamic Dungeons’ın birbirinden hareketli haritalarını ise 2-5 dolar arası fiyatlarla buradan edinmeniz mümkün.

Şimdiden iyi eğlenceler.

İlginizi Çekebilir  Dünyanın En Eski 20'lik Zarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu