Haberler

17 Yaşındaki Alyssa Carson, Mars’a Ayak Basan İlk İnsan Olacak

İnsanın başka gezegenlere dair merakı her devir tüm sıcaklığı ile varlığını sürdürdü. Bu merak son yıllarda Star Wars, Star Trek gibi filmlerle daha çok artarken son olarak Elon Musk tarafından Mars’a gönderilen SpaceX roketi ile daha da katmerlendi. Bazılarımız bu yolculuğu sadece hayal edebilirken Louisianalı 17 yaşında bir genç Mars’a gönderilmek üzere hazırlanıyor.

Alyssa Carson isimli bu genç NASA tarafından eğitiliyor ve 2033 yılında Mars’ta kurulması hedeflenen insan kolonisinin bir parçası olacak. NASA’nın dünya genelindeki 14 ziyaretçi merkezine giderek NASA Pasaport Programı’nı tamamlayan ilk kişi olan Alyssa, aynı zamanda Advanced Possum Academy’ye kabul alan ve mezun olan en genç insan olma özelliğine sahip.

Alyssa Carson aynı zamanda lise eğitimine devam ediyor. Lise konularını İngilizce, Çince, Fransızca ve İspanyolca gibi 4 farklı dilde öğreniyor. Henüz 17 yaşında olmasına rağmen bu kadar donanımlı olması nedeniyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Alyssa Carson’un uzay bilimine merak sarma hikayesi ise hayli ilginç. Henüz 3 yaşındayken televizyonda “The Backyardigans” isimli çizgi filmi izledi ve uzaya gitmeyi düşündü. 2008 yılında henüz 7 yaşında iken babası onu Amerika Birleşik Devleti uzay kampına yazdırdı.

O günden beri hedefine ulaşmak için çok çalışan Alyssa:

Hayallerini sonuna kadar takip et ve kimsenin onları senden almasına izin verme!

diyerek bu konudaki kararlılığını ortaya koyuyor.

Ayrıca Alyssa’nın çocukların hayallerini gerçekleştirmek ve uzay yolculuğuna ilgi çekmeyi hedefleyen “Blueberry” adında bir vakfı var. Bu vakıf, çocukların hayallerini keşfetmek ve gerçekleştirmek için ulaşamayacakları imkanları temin etmeyi amaçlıyor ve bunun kendisi için çok önemli olduğunu düşünüyor.

Öte yandan Mars’a gitmenin bedeli oldukça büyük. Çünkü Mars’a gittikten sonra bir daha Dünya’ya dönemeyecek ve hayatı tamamen değişecek. Tüm her şeye rağmen hayallerinin peşinden büyük bir tutkuyla koşan Alyssa Carson ismini, muhtemelen ilerde çok fazla duyacağiz.

Hikayesinin bir çok insana umut olması dileğiyle…

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Hükümran Taş - Sovereign Stone" Sesini Tekrar Duyurmak İstiyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.