FRPNET Yazarları

 

 • Shodan

  01010011 01101000 01101111 01100100 01100001 01101110 00100000 01101001 01110011 00100000 01110100 01101000 01100101 00100000 01110011 01111001 01110011 01110100 01100101 01101101
 • Sonat Adre Samir

  Herşey 1993 senesinde arcade salonu denilen yeri keşfetmesi ile başladı. Video oyunları hayatının vazgeçilmez bir parçası. Fragtist, frpnet ve level dergisi yazarı. Kendine oyun geliştirici. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.
 • Algan Coşkun

  "Inter urinas et faeces nascimur" St Augustine
 • Aren Roupen Ünal

  Dünya'yı daha güzel ve iyi kılabilmek için yazar. "'Always.' said Snape"
 • Aydok Guner

  2008'den beri FRP oynayıp fantastik okuyor. Son zamanlarda bilimsel olarak rol yapma oyunlarını araştırıyor.
 • Can Ayas

  1985 yılının güzide bir mart sabahında doğan Can, fantastik diyarlara adımını orta okul yıllarında Yüzüklerin Efendisi serisiyle atmıştır. Lise yıllarını FR, DL, PS vs diğer diyarları keşifle geçirdikten sonra 2003 yılında İÜ Eczacılık Fakültesi'ni kazanıp Heal checklerine +5 almayı garanti altına almak istemiştir. Üniversite 1. sınıfta Arkabahçe Yayıncılık'ta çevirmenlik hayatına atılan Can takip eden yıllarda Örümcek Kraliçe Savaşları serisinin ilk iki kitabı Dağılma ve Ayaklanma'yı piyasaya sürdükten sonra çeşitli nedenlerle çevirmenlik kariyerini sonlandırmak durumunda kalmıştır. Okulu biter bitmez askere gidip, eczanesini açıp altı ay içinde evlenen Can, kiminin hayalini kurduğu kiminin tiksindiği "nolsun abi evden işe işten eve işte" felsefesini hayatına oturtmasına rağmen halen aktif oyunculuk ve DM'lik hayatını sürdürmektedir.
 • Volkan Tezkan

  Araştırır, inceler kafasına yatarsa yazar, bazen çizer bir de pilavı süper yapar.
 • Cem Akyürek

  İç Mimar, metal kafa, plak koleksiyoncusu, yazar adayı.
 • Fatih Tepgeç

  1987-88 yıllarında başlayan eğitim öğretim hayatına halen devam etmektedir. Öğrenmeyi mezara girene kadar sürdürme niyetindeki biliminsanımız, genetik alanında doktorasını bitirmeyi başarmış ve şuan nörogenetik ve antik DNA üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Beraberinde felsefe ve sosyoloji alıp, sinirbilim araştırmalarına gözkırpıp, yaz aylarında Ege bölgelerindeki kazı alanlarında kemiklerden DNA çıkararak hayallerindeki dinozor yaratımı için pratik yapmaktadır.
 • Banu Yapar

  Ege İletişim mezunu. Fotoğraf tutkunu, gazeteci, editör-büdütör... Animelerini takip etmezse içi rahat etmez. Otuzundan sonra sevgili kontenjanından gamer. MMORPG acemisi... Diğer oyun türlerinde de gönlü var üstelik. Fantastik-kurguya ezelden meyilli olduğu yakın çevresi tarafından bilinse de kapılarını yeni yeni araladığı dünyanın ışıltısı gözlerini kamaştırırken en yakın dostu klavyeye sarıldı ve buraya geldi.
 • Ece Yılmaz

  Kedi sever, edebiyat sever, ama her şeyden önce vampirleri sever. Unutmayın, uzaylı da olsa insan insandır.
 • Egemen Tokatlıoğlu

  Sinema televizyon yüksek lisans mezunu. 80'ler adamı. Korku ve bilim kurgu türüne ayrı bir ilgisi var. İstanbul'da yaşar. Editör ve metin yazarı. Kadıköy müptelası.
 • Gürkan Öz

  Uzun süredir oyun oynayan ama iki, üç yıllık ‘bilinçli oyuncu’dur. Skyrim'den sonra dünyaya farklı bakmış, fantastik evrende hayat bulmuştur.
 • Kaya Sinem

  Kendini bildi bileli okur, yazar ama çizemez. Küçük yaşından beri oyunlarla içli dışlı olup her türde oyuna ilgi duyar. Yüreğinde yatan Paladin ile kendince FRP oynar, oynatır. Alt kültür, teknoloji ve yazılıma meraklıdır.
 • Kadri Kerem Karanfil

  Bilimkurgu Kulübü'nde yazar ve editör. Yalnız bilimkurguyla değil, korku ve çocuk edebiyatıyla da ilgili. Stephen King'in sadık okuyucusu. Ray Bradbury'nin büyük hayranı. 80'lere ait korku filmlerinin tutkunu.
 • Kayra Keri Küpçü

  Geek, kitap kurdu, FRP oyuncusu ve oyun yöneticisi, bilgisayar oyunları ustası. Bilimkurgu ve fantastik sever, çizgi roman okur, film seyreder ve ezberler, oyun oynar, oynatır ve oynar? :) Frpnet Genel Yayın Yönetmeni - Editör - Yazar
 • Feyzullah Kubilay Kartal

  1984 doğumlu olduğundan biraz eski kafalı. Mesela, eski DOS oyunlarını hala sıkılmadan oynar, 80ler Thrash Metal grupları hala dinler. Warhammer 40K sever, etkinlikleri kovalar, FRP, Boardgame ya da Munchkin oynamadan etkinlik onun için bitmiş sayılmaz. Cüce dostu, Ork düşmanı bir insandır kendisi.
 • Erke Akdeniz

  Lovecraft, Star Wars ve Hellboy hayranı olarak, kitaplar, diziler/filmler ve oyunlarda başka evrenlerde kaybolmayı seven, sıradan bir insanım.
 • Mastema Nightshade

  Ortaokul yıllarından beri Cadılar Bayramı aşkıyla canavarlara merak salmış, türlü fantastik edebiyat karakterlerine gönül kaptırmış, insan olmanın monotonluğundan sıkılıp her fırsatta bu alternatif dünyaları yaşamaya çalışan biraz uzaylı, biraz kedi bir deli...
 • Mehmet Berk Yaltırık

  Korku meddahı, korku yazarı. Son Gulyabani!
 • Melis Kartal

  İki kedi ve bir kocayla aynı evi paylaşmakta. Bulsa ejderha sahiplenecek.
 • Melis Zararsız

  Sinema yazarı, çevirmen, radyo sunucusu. Okur, gezer, müzik dinler...
 • Ozan Gürbüz

  Frp ve rpg ile alakalı her şeyi seven cücemsi berserk avukat.
 • İlker Karaş

  84 yılının soğuk bir kış günü hayatın start tuşuna bastı. Aslen yazılım eğitimi almış olmasına rağmen 99’dan bu yana web ve grafik arayüz tasarımcılığı üzerine çalışmalar yapmaktadır. 2007 - 2012 yılları arasında Doğuş Yayın Grubu bünyesinde, şu an ise Power FM'de markaların internet sitelerini, mail arayüzlerini ve banner çalışmalarını hazırlıyor. FRP başta olmak üzere bilgisayar oyunları ve diğer masaüstü oyunlarla alakalıdır. LEVEL, Ürün İnceleme, NTV Bilim vb. dergilerde oyun ve teknoloji editörlüğü yapmıştır. Halen Technopat, HardwarePlus, Fragtist gibi markalarda oyun editörlüğü ve espor yazıları, FRPNET.net’te ise FRP ve RPG yazılar yazmaktadır. Bilgisayar ve rol yapma oyunlarında senaryo yazımı ve geliştirilmesi konusunda çalışmaları bulunmaktadır.Yazının sonunda artık evli diyebilmekte ama halen 1 çocuk babası diyeceği günleri iple çekmektedir...
 • Selin Çatak

  Genellikle Sims oynuyorum, boş zamanlarımda da işe gidiyorum.
 • Sencer Coşkun

  Dizi-Film altyazı çevirmeni, Dungeons and Dragons kurdu, Unutulmuş Diyarlar ve Ravenloft fatihi, Dragonlance bağımlısı, Planescape aşığı, Marvel delisi ve içinde fantastik edebiyat barındıran her şeyin takipçisi. Eski çizgi filmlerin büyük bir tutkunu ve yaşına başına bakmadan hala izlemekte! Kitap okumak, FRP senaryosu hazırlamak ve online olarak FRP öğretmek en çok vaktini alan eylemler. Neredeyse tüm MMORPG oyunlarıyla haşır neşir ve eski oyunları hiç sıkılmadan tekrar tekrar oynuyor.
 • Öztürk Uyanık

  En sevdiği oyun türü Fps oyunlardır. Onun için dünyanın en iyi oyunu Half Life ve Half Life'ın devam oyunlarıdır. Half Life haricinde Metal Gear Solid ve God Of War Serileri en sevdiği oyunlardır. Tps ve Rts’ lere de ayrı bir sempatisi vardır. Rpg türüne Witcher ve Diablo serileri hariç hiç ısınamamıştır.
 • Ninsu Kahraman

  Ninsu Kahraman 14 Temmuz 1991’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesinde 4. Sınıfa devam ederken bir yandan da oyunlarla ve edebiyatla uğraşıyor. Stephen King’e olan hayranlığıyla küçük yaştan beri amatör hikâyeler yazıyor. Fantastik edebiyatla da iç içe olmakla beraber bunun dışında korku/gerilim ve polisiye tarzlarında kitaplara ilgi duyuyor. Ayrıca iflah olmaz bir Potterhead olduğunu da belirtmekte fayda var. Japon Kültürüne olan ilgisi de onu cosplay hobisine çekmiş durumda. Yaklaşık 3-4 senedir cosplay ile ilgilenip çeşitli animelerden ve oyunlardan karakterlerin kostümlerini hazırladı/hazırlıyor. Kısa bir dönem Japonca “konuşma” eğitimi de aldığından az çok Japonca biliyor fakat henüz okuyup yazamıyor. Pek çok hobiyle uğraşırken aralarında en dinlendirici ve edebiyatla iç içe olarak fotoğrafçılığı görüyor. Okulda başladığı eğitimine 2013 yılında İFSAK’ta devam ettikten sonra amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyor. Bilgisayar ve konsol oyunlarına ilgisi ise küçük yaşlardan geliyor. Oyunları oynamanın yanı sıra izlemeyi de çok seviyor. İyi kurgulanmış oyunları diğerlerine göre daha çok tercih ediyor.
 • Özay Şen

  Oyun meraklısı, sinema bağımlısı, rol yapma oyunları tutkunu, gereksiz bilgiler müdürü. Boş zamanlarında bir ekvator tilkisine dönüşüp dolaştığı söylenir.
 • Can Asaad

  Galatasaray taraftarı bir Pis Metalcidir. Bunların yanı sıra, Anne Rice, Terry Pratchett, Neil Gaiman okur. Ghost Rider ve Deadpool dışındaki tüm çizgi roman kahramanlarına mesafelidir. Bir vakitler Profesyonel Counter Strike ve Team Fortress Classic oynardı fakat yaşlandı, kafasında saç kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu