FRPNET Ekibine Katılın!

tiamat-ejderha-banner

İlk olarak ülkemizde fantastik kültürü yaymak ve FRP oyuncularına bilgi sağlayıp onları buluşturmak amaçlı kurulan FRPNET, 2004 yılından beri yayın hayatına aralıksız ve gitgide büyüyerek devam ediyor. Son 5 yıldır, sadece FRP değil tüm fantastik kültür konuları ile ilgili bir yaşam portalına dönüşen Frpnet, yeni yazarlar arıyor.

FRPNET, her geçen gün gelişen içeriği ve büyüyen kitlesi ile Türkiye’nin fantastik yaşam portalı olmanın hakkını veriyor. Fantastik, bilimkurgu, çizgi roman gibi konularda her türlü haberi doğru, eksiksiz, detaylı ve hızlı bir şekilde tüm ilgili okuyuculara iletmek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu süre zarfında sesini ve fikirlerini duyurmak isteyen yazarları da ailemize davet ediyoruz.

Frpnet’te yazmak size neler katar?

 • Her gün sadece 30 dakika ile 1 saat arasında zaman ayırarak fantastik kültürün gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. (Sadece ben yazınca mı olacak diye düşünebilirsiniz ancak Tasslehoff’un da dediği gibi, “Büyük şeyler, küçük şeylerin bir araya gelmesinden oluşur.”)
 • FRP, fantastik edebiyat, fantastik sinema, bilimkurgu edebiyatı, çizgi roman gibi konularda sesinizi çok uzaklara duyurabilirsiniz.
 • Anlatacaklarınızı sosyal medyada veya kafede sadece arkadaşlarınıza değil, Frpnet aracılığı ile dinlemek isteyen herkese ulaştırabilirsiniz.
 • Yazacağınız yazılarla dikkatleri üzerinize çekebilir; yazı, haber, gazetecilik, yazarlık konusunda önemli bir kariyer edinebilirsiniz.
 • İlerleyen zamanlarda isminiz daha çok kişi tarafından anılabilir, sadece sizin yazılarınızı takip eden bir kitleye sahip olabilirsiniz.
 • Frpnet ailesine katılabilir ve zaman içerisinde bu ailenin bir ferdi olabilirsiniz.

frpnet-cuce-dwarf

Aradığımız Özellikler

 • Sitemizdeki yazılar fantastik kurgu, bilimkurgu, çizgi roman konseptindeki kitaplar, filmler, diziler, oyunlar ve haberler ile ilgilidir. Bu tür şeylerle ilginiz olmasını bekleriz.
 • Sizden her gün yazı yazmanızı beklemiyoruz ancak fırsat buldukça yazmanızı da isteriz.
 • Türkçe’yi iyi kullanmanız önemlidir. Eklerin nasıl ayrılacağını, dahi anlamındaki -de ekinin ayrı yazılacağını, -ki ekini ne zaman ayıracağınızı bilmeniz önemli. Sitemizde düzgün Türkçe kullanımına önem veriyoruz.
 • Yazılarınızı 5N1K standartında bir haber dilinde yazmanız önemli değil. Eğlenceli bir dil tercih ediyoruz. Sonuçta hepimiz bir şekilde eğleniyoruz.
 • Yurtdışındaki gelişmeleri takip etmenizi ve sitemize uygun konseptte haberler gördükçe bunları siteye uygun bir dille yazmanızı bekleriz. Bu nedenle iyi bir yabancı dil önemli. (Elfçe, Orkça gibi diller de olabilir)
 • Daha önce bir yerde yazı yazmış olup olmamanız önemli değil. İçinizdeki yazma cevherini ilk kez keşfedecek olabilirsiniz.

Bunu tamamen gönüllü bir iş olarak düşünmeyin, belirli bir deneme süresinden sonra yazarak para da kazanabilirsiniz.

Eğer siz de Frpnet’te yazmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup bize gönderin.

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  E-postanız (gerekli)

  Kendinizden Bahseder Misiniz?

  Hangileriyle ilgilisiniz?

  EdebiyatSinemaDiziÇizgi RomanOyunFantastik (Genel)Bilimkurgu (Genel)

  captcha

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu

  Log In

  Forgot password?

  Forgot password?

  Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

  Your password reset link appears to be invalid or expired.

  Log in

  Privacy Policy

  Add to Collection

  No Collections

  Here you'll find all collections you've created before.