Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Zoe’nin Öyküsü

Zoe’nin Öyküsü

zoenin-oykusu-banner

Bilimkurgunun yetenekli ve başarılı ismi John Scalzi’nin yazdığı “Yaşlı Adamın Savaşı” serisi Zoe’nin Öyküsü kitabı ile devam ediyor.

Henüz 17 yaşında olan Zoe’nin kahramanca ve cesurca hikayesini okurken kanınız donacak.

zoenin-oykusu10 Ocak’ta raflardaki yerini alacak olan kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Bu tanıdık bir öykü, ama henüz her şeyi bilmiyorsunuz…

Amerikalı Bilimkurgu ve Fantezi Yazarları Derneği’nin başkanlığını yürüten John Scalzi, Zoe’nin Öyküsü’nde Son Koloni romanındaki olaylara on yedi yaşındaki cesur kahramanı Zoe’nin açısından yaklaşıyor. Jane Sagan ve John Perry yeni koloni Roanoke’nin kuruluşuna yardım etmek üzere görevlendirilir. Bu sırada Zoe, yeni tanıştığı erkek arkadaşı Enzo ile giderek yakınlaşmaktadır. Obin ırkından iki yaratık da hep Zoe’nin yanındadır ve amaçları Zoe’yi korumaktır. Şimdi Zoe ve arkadaşlarının karşısında kurtadamları hatırlatan korkunç yaratıklar ve akla gelmeyecek tehlikeler vardır.

Scalzi, En İyi Roman dalında Hugo Ödülü’ne aday gösterilen bu kitabıyla bizi tekrar Yaşlı Adamın Savaşı evrenine davet ediyor.

Zoe’nin Öyküsü, daha önceki kitaplar gibi Cihan Karamancı tarafından dilimize çevrildi ve İthaki Yayınları tarafından yayınlanacak. Serinin diğer kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgunun En Önemli Eserlerinden "Biz" Yayınlandı

Herkese iyi okumalar!