Edebiyat

Zekası ve Bilgeliğiyle Tyrion Lannister

tyrion-lannister

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin en sevilen ve takdir edilen karakterlerinden birisi de şüphesiz ki Tyrion Lannister‘dır.

Diplomasi yeteneği, efektif zekası, kurnazlığı ve iğneleyici cevapları ile gerçekten hayran olunası bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

zekası-ve-bilgeligiyle-tyrion-lannisterİşte, Tyrion Lannister’ın keskin zekasının en güzel örnekleri de “Zekası ve Bilgeliğiyle Tyrion Lannister” isimli kitapta toplanmış.

“Benim silahım zekâm. Kardeşimin kılıcı var,
Kral Robert’ın savaş baltası var, benim de zekâm…
ve zekânın keskin kalabilmesi için kitaplar gerekli.
Tıpkı bir kılıcın keskin kalabilmesi için
bileğitaşına gerek olduğu gibi.”

Yedi Krallığın bütün kıskanç insanları ona Yarım Adam diyebilir ancak kimse Tyrion Lannister’ı yarım akıllı olmakla suçlayamaz. Altın dili başını belaya soktuğu kadar, paçasını kurtarmasını da sağlamıştır birçok kez.

Casterly Kayası’nın eşsiz cücesinin sözlerinden oluşan bu koleksiyon George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarını sevenler için mükemmel bir hediye olacak. Ayrıca Jonty Clark’ın harika çizimlerine de hayran kalacaksınız.

 

Sibel Alaş’ın çevirisini üstlendiği 160 sayfalık kitap, Epsilon Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Şimdiden iyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  Dr. Jekyll ve Bay Hyde'ın Yaratıcısından Bir Dedektif Hikayesi: İntihar Kulübü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu