Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Yeni Star Wars Romanları Yolda!

Yeni Star Wars Romanları Yolda!

star-wars-genel-tam-banner

Yepyeni Star Wars kitapları için hazırlanın. Star Wars efsanesi, yeni romanlarla devam edecek, üstelik tanıdık bir yazar ve özel çizimlerle…

Lucasfilm’in Publishers Weekly’e yaptığı açıklamada, Star Wars efsanesini yeni okurlara tanıtmayı amaçlayan dört yeni kitap yayımlayacaklarını duyurdu.

Star Wars savaşHuffington Post’un haberine göre bu dört kitaptan ilki The Adventures of Luke Skywalker, Spiderwick Chronicles’ın yazarı ve Planescape serisine çizimleriyle hayat veren Tony DiTerlizzi tarafından kaleme alınıyor ve Ralph McQuarrie’nin ilk üç Star Wars filmlerindeki orijinal çizimleri kullanılarak yeniden çiziliyor.

Geriye kalan diğer üç kitap ise Episodes IV-VI’nın uyarlamaları olacak. Her biri farklı bir yazar tarafından yazılacak kitaplar, Ian McCaig tarafından resimlenecek. A New Hope kitabı R.J. Palacio (Wonder) tarafından, The Empire Strikes Back kitabı Adam Gidwitz (A Tale Dark ve Grimm) tarafından ve Return of the Jedi kitabı ise Tom Angleberger (Origami Yoda serileri) tarafından kaleme alınacak.

Tüm bunlar Star Wars yayıncılığında yepyeni bir dönem başlayacağına işaret ediyor. Disney’in başkan yardımcısı Jeanne Mosure,  “Disney Yayıncılık, bu kitapları yayımladığı ve böyle ünlü bir seriyle çalıştığı için çok heyecanlı,” diye açıklamada bulundu.

İlginizi Çekebilir  Leonard Nimoy Hayatını Kaybetti