Edebiyat

Yazmaya Başlayın – Yaratıcı Yazma Atölyesi’ne Davetlisiniz

yazar-kalem-writer

Fabula non Vera’nın kurucusu ve sitemize de yazı ve çevirileriyle destek veren Murat Kurt’tan, bir şeyler yazmak isteyip bir türlü cesaretini toplayıp başlayamayan, ya da tembellik edip, “biri beni iteklese de yazmaya başlasam”, diye düşünenlere yaratıcı yazarlık atölyeleri.

İster beğendiğiniz bölüme tek başına gidin ister hepsine birden, ister bir şeyler öğrenmek için gidin ister haftasonu farklı bir aktiviteye katılmak için. Fakat söylemeden geçmeyeyim zaman kısıtlı ve kontenjan 4 kişi.

YARATICI YAZMA ATÖLYESİ // 1.Bölüm // Anlatımda Bakış Açıları

17.10.2015 Cumartesi 15:00 – 18:00

Bu atölyede, kurguda 3.Tekil ve 1.Tekil aslında nedir, nasıl ve ne zaman kullanılabilir. Bu anlatım tarzlarında okuyucu nasıl ikna edilir buna çalışacaksınız. Bol bol örnek yapacak, kısa hikayeler yazacaksınız.

YARATICI YAZMA ATÖLYESİ // 2.Bölüm // Karakter Yaratma

24.10.2015 Cumartesi 15:00 – 18:00

Bu atölyede, karakter kimdir, kurguda karakteri tanımak neden önemlidir, ve bir karakter okuyucunun zihninde yavaş yavaş nasıl geliştirilir öğreneceksiniz. Bol bol örnekler yapıp farklı karakterlerle nasıl başa çıkılırın denemelerini yapacaksınız.

YARATICI YAZMA ATÖLYESİ // 3.Bölüm // Kurguda Anlatım Teknikleri

31.10.2015 Cumartesi 15:00 – 18:00

Bu atölyede, tasvir, kişiselleştirme ve açıklayıcı anlatım gibi temel anlatım tekniklerini ve bu yöntemlerle bir yandan hikayelerinizin derinliğini artırırken diğer yandan hikaye akışını yavaşlatmamayı öğreneceksiniz. Bol bol örnekler yaparak tüm bunları okuyucuyu sıkmadan yapmanın yollarını araştıracaksınız .

 

Daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için atolyeyeti@gmail .com adresine mail atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Locus Ödülleri 2014 Kazananları Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu