Edebiyat

Worlds of Ursula K. Le Guin Belgeselinden Çıkış Tarihi ve Fragman Geldi

Geçtiğimiz Ocak ayında, fantastik kurgu ve bilimkurgunun en özgün, en başarılı kalemlerinden biri olan Ursula K. Le Guin aramızdan ayrılmış, kendisinden geriye sayısız okuyucunun ruhuna dokunan ve her türden yazara ilham olan edebi bir miras kalmıştı. Yazarın bu mirasının doğup, Le Guin ile birlikte büyüme sürecinin, yazarın tüm sevenlerine anlatılacağı Worlds of Ursula K. Le Guin belgeselinin çıkış tarihi nihayet belli oldu ve bir de yanında fragman geldi.

Belgesel yönetmeni Arwen Curry, Worlds of Ursula K. Le Guin projesi için Kickstarter kampanyasını 2016 yılında başlatmıştı ve tam 2 senedir belgeselin üzerinde çalışıyordu. Curry nihayet geçtiğimiz hafta, belgeselden haber bekleyen heyecanlı Le Guin okurları ile fragmanı paylaştı. Fragmanda gördüğümüz arşiv görüntüleri ve Le Guin ile gerçekleştirilmiş konuşmaların çok daha fazlası, belgeselde yazarın sadık okurlarıyla buluşacak. Ayrıca Worlds of Ursula K. Le Guin’de, yazarın hayatı ve kariyerinin yanı sıra Neil Gaiman, Margaret Atwood, Theodora Goss ve Le Guin’den ilham almış pek çok yazar ile röportajlar da yer alacak.

İlginizi Çekebilir  Pillars of Eternity'nin Yapım Aşaması Belgeseli - The Road to Eternity

Worlds of Ursula K. Le Guin, önümüzdeki sonbaharda festivallerde gösterime girdikten sonra 2019 yılında izleyicilerle buluşacak.

Son olarak, Arwen Curry, geçtiğimiz aylarda katıldığı bilim kurgu podcast’i Imaginary Worlds’de belgesel hakkında daha detaylı bilgiler de paylaştı. Yayını, buradan dinleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu