Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » The World of Ice and Fire ile Westeros Tarihi

The World of Ice and Fire ile Westeros Tarihi

the-world-of-ice-and-fire-banner

Her şey sona erdiğinde Demir Taht’ta kim oturuyor olacak henüz bilemiyoruz fakat Demir Taht’ın ilk sahibini, diyarı kimlerin yönettiğini bilmek ister misiniz?

O zaman sizi, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden alıp Buz ve Ateşin Dünyası’nı okumaya davet etmek istiyoruz!

Yazar George R.R. Martin ile Elio Garcia ve Linda Antonsson’ın birlikte yazdıkları The World of Ice and Fire (The Untold History of Westeros and the Game of Thrones) / Buz ve Ateşin Dünyası (Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi) isimli kitap yakında çıkıyor.

the-world-of-ice-and-fire-coverYedi Krallık’ın kuruluşunu, tarihin büyük savaşlarını, Westeros’un dev ejderhalarını ve kıtayı şekillendiren büyük olayları bu kitapta okuyabileceğiz.

Gündoğumu Çağı’ndan Kahramanlar Çağı’na, ilk insanın gelişinden Fatih Aegon’a, Aegon’un tahta hükmetmesinden Robert’ın isyanına ve Deli Kral’ın düşüşüne kadar her şey bu kitapta anlatılacak. Kitap, daha sonrasında Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılmaya başlayan günümüz Westeros tarihine kadar gelecek.

Bantam Books etiketiyle 28 Ekim 2014 tarihinde raflardaki yerini alması beklenen kitabı hemen buradan ön sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Enginlik Serisi'nin Yeni Kitabı Abaddon Geçidi Çıktı

Ayrıca yazar George R.R. Martin de kitaptan bir bölümü kendi sitesinden yayınladı. Onu da buradan okuyabilirsiniz.

Sizlere daha önce bahsetmediğimiz bir uygulamayı da kısaca söyleyelim. Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız, telefonunuza bir Game of Thrones kılavuzu yükleyebilirsiniz. A Game of Thrones Guide adındaki uygulamanın Android sürümünü buradan, iOS sürümünü de buradan yükleyebilirsiniz.