Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Watchmen Karakterlerinin Hikayeleri Ortaya Çıktı – Watchmen Başlangıç: Gece Kuşu – Dr. Manhattan

Watchmen Karakterlerinin Hikayeleri Ortaya Çıktı – Watchmen Başlangıç: Gece Kuşu – Dr. Manhattan

Tüm zamanların en çok satan grafik romanlarından Watchmen‘in uzun süredir beklenen başlangıç hikâyeleri, Watchmen: Başlangıç! ile karşımıza çıktı.

Alan Moore ve Dave Gibbons’ın grafik romanı Watchmen‘in ikonik karakterlerinin geçmişlerinin üzerindeki gizem perdesi aralandı. İthaki Yayınları; DC Comics‘in J. Michael Straczynski tarafından (Superman: Earth One) yazılıp, Andy Kubert (Flashpoint, Batman & Son), Joe Kubert (Sgt. Rock, Hawkman), Adam Hughes (Justice League America) ve Eduardo Risso’nun (100 Kurşun) çizdiği Gece Kuşu, DR. Manhattan ve Moloch hikâyelerini Türk okurlarıyla buluşturdu.

Watchmen: Başlangıç – Gece Kuşu

Dan Drieberg’in kahramanı GECE KUŞU’ydu – adaletin koruyucusu ve doğruluk timsali. Sıkıntılı bir ev yaşamından kaçma isteği onu kahramanının karşısına çıkardı; Hollis Mason’ın. Yani kukuletanın altındaki adamın. Teknolojideki yeteneğiyle Mason’ı etkileyen Dan, Gece Kuşu kostümüne bürünen bir sonraki kişi olacaktı. Ama artık dünya pelerinli kahramanların eskidiği bir yer haline mi gelmişti?

“J. Michael Straczynski’nin kalemi çok canlı ve hikâyeyi oldukça hareketlendiriyor; Moore’un orijinal hikâyesini değiştirmek yerine kendi hikâyesini onun üzerine kuruyor.” — MTV Geek

“Dan’in yeni Gece Kuşu olarak takdimi sizi eğlendirecek.” — Newsarama

Watchmen ve Before Watchmen Üzerine

Watchmen: Başlangıç – Dr. Manhattan

Jon Osterman titiz ve tertipli bir biliminsanıyken kendi deneyi yüzünden geçirdiği korkunç bir kazanın ardından atomu parçalayabilen DR. MANHATTAN’a dönüşür. Eski biliminsanı geçmiş, şimdi ve gelecek arasında istediği gibi süzülebilmektedir. Zaman ve mekânın sınırlarından bağımsız olduğu için geçmişte olanları, olabilecekleri ve henüz olmayanları izleyebiliyordur. Neredeyse bir tanrıya yakın güçleriyle Dr. Manhattan dünyayı tamamen değiştirmek için kaybetmeye başladığı insanlığıyla ve yetenekleriyle başa çıkmaya çalışır.

“J. Michael Straczynski, Dr. Manhattan’da okuru zamanda akıl karıştıran ama eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.” — IGN

“Bu kitabı bekleyen insanlar kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaklar.
Yazar J. Michael Straczynski’nin keşfetmek istediği alternatif gerçeklik, orijinal WATCHMEN hayranları için eşsiz bir okuma deneyimi olacak.”
— Yahoo! Voices

Watchmen: Başlangıç – Moloch

Edgar Jacobi bir dışarlıklı olarak büyümüştür – sevgisiz ve istenmemiş. Çocuksu ıstırabını sihirbazlık ve zalim bir intikama dönüştürerek gizemli ve kurnaz Mistik MOLOCH olur. Dakikadamlar’ın bu acımasız daimi düşmanı daha karanlık güçlerin işleri eline aldığını öğrenmek üzeredir.

“Bu fasikül, Watchmen: Başlangıç koleksiyonuna güzel bir ekleme olmuş.
Trajik unsurlar okuru esere bağlıyor.” — Newsarama

Watchmen‘den Gece Kuşu, Dr. Manhattan ve Moloch karakterlerinin öykülerini aktaran 288 sayfalık eser, Alican Saygı Ortanca tarafından Türkçe’ye çevirildi.

İlginizi Çekebilir  HBO'nun Watchmen Dizisinin Kadrosu Açıklandı