Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Warcraft Kitapları Türkçe Olarak Raflarda!

Warcraft Kitapları Türkçe Olarak Raflarda!

warcraft-durotan-banner

Warcraft filminin kitapları çıktı!

Blizzard Entertainment’ın fantastik dünyası temel alınarak beyazperdeye uyarlanan filmin çıkan kitaplarında filmin hikayesi ve filmin öncesinin hikayesi yer alıyor.

Ülkemizde 3 Haziran’da gösterime giren film insanları ve orkları karşı karşıya getirmişti. Filmin edebi versiyonu Warcraft: Filmin Hikâyesi ve filmden öncesine uzanan ve insanlarla orkları savaşın eşiğine getiren sebepleri gözler önüne seren Warcraft: Durotan kitapları Artemis Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Warcraft: Durotan

warcraft-durotan-kapakFilmin Öncesinin Hikayesi
DUROTAN
İKİ DÜNYA. BİR KADER.

GİŞE REKORLARI KIRAN FİLMİN ÖNCESİ: SIRA DIŞI BİR YAŞAM, MÜCADELE VE BÜYÜ ÖYKÜSÜ.

Güçlü ve özgürlüğüne düşkün Buzkurdu Klanı için yaşam şartları gitgide güçleşiyor. Draenor dünyası azalan sürüler ve uzayan kışlarla yüz yüze. Gul’dan adındaki gizemli bir yabancı, Buzateşi Sırtı’na gelerek yeni diyarlardan söz ediyor ve Buzkurtları’nı kendisine katılmaya davet ediyor. Durotan zorlu bir kararın eşiğinde. Ya evini, gururunu ve halkının geleneklerini geride bırakarak bir bilinmeyene doğru yola çıkacak ya da yaşamın yeni yüzüyle savaşacak.

Yazar: Christie Golden
G.Yayın Yönetmeni: Ilgın Sönmez
Çevirmen: Can Besen
Editör: Elif Nihan Akbaş
Sayfa: 280

Warcraft: Filmin Hikayesi

İlginizi Çekebilir  Gormenghast Serisinin Son Kitabı "Titus Tek Başına"

warcraft-filmin-hikayesi-kapakFilmin Hikayesi
İKİ DÜNYA. BİR YUVA.

BARIŞ İÇİNDEKİ AZEROTH TOPRAKLARI  BİR SAVAŞIN EŞİĞİNDE.

Azeroth medeniyetinin kapısında, topraklarını istila etmek için bekleyen korkutucu bir ırk var: Tükenmenin eşiğindeki topraklarından göç eden Orklar. İki dünyayı birleştirecek kapı açıldığında, ordulardan biri yıkımla, diğeri ise tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Düşman taraflardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve memleketlerinin kaderini değiştirecek bir onur mücadelesine girişecek. Böylece pek çok yüzü olan ve herkesin farklı bir mücadele verdiği bir savaşın ortasında, olağanüstü bir güç ve fedakârlık destanı yazılacak.

Yazar: Christie Golden
G.Yayın Yönetmeni: Ilgın Sönmez
Çevirmen: Can Besen
Editör: Elif Nihan Akbaş
Sayfa: 280

Yeni kitapların da yolda olduğunun müjdesini verelim. İyi okumalar!