Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Le Guin Hayallarindeki Doğu Avrupa Ülkesinden 800 Yıllık Hikayeler – Orsinya Öyküleri

Le Guin Hayallarindeki Doğu Avrupa Ülkesinden 800 Yıllık Hikayeler – Orsinya Öyküleri

Bilimkurgu ve fantazi edebiyatına damga vurmuş en büyük yazarlardan Ursula K. Le Guin‘in Amerikan Ulusal Kitap Ödülü Finalisti eseri Orsinya Öyküleri, İthaki Yayınları‘ndan çıktı.

Kitapları ve fikirleriyle hem okurlara hem de yazarlara ilham veren Ursula K. Le Guin, kendi için yarattığı bir Doğu Avrupa ülkesi olan 800 yıllık Orsinya’dan hikayeleri okurlarına aktarıyor.

Orsinya… ortaçağ kalelerinin, surlarla çevrili şehirlerin ve kadim tanrıların mesken tuttuğu dağlara uzanan tren raylarının diyarı. Hayatın sert, düşlerin kırılgan ve bilinmedik güçlerin parçalamaya çalıştığı halkın akıl bütünlüğünü yitirmeme uğraşı verdikleri bir ülke burası.

Le Guin’in kendi için yarattığı bir Doğu Avrupa ülkesi olan Orsinya’da geçen ve yaklaşık sekiz yüz yıllık bir tarihten kesitler sunan Orsinya Öyküleri, yazarın kelime işçiliğinin ve karakter yaratımının başarısını gözler önüne sermekle kalmayıp modern edebiyattaki en sıradışı başkaldırı, devrim, şiddet ve aşk öykülerini de bir araya getiriyor.

Yalnızca türün değil tüm yirminci yüzyılın en önemli edebiyatçılarından biri olan Le Guin’in 224 sayfalık kitabı Çiğdem Erkal tarafından dilimize kazandırıldı.

İlginizi Çekebilir  Elric Destanı İlk Kitabı "Ruh Hırsızı" Raflara Çıkmaya Hazır!

İyi okumalar.