Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Tüm Zamanların En Çok Kazanan Yazarı

Tüm Zamanların En Çok Kazanan Yazarı

julia-donaldson-banner

Britanyalı çocuk kitapları yazarı Julia Donaldson, dünyaca ünlü pek çok yazarı geride bıraktı. Donaldson, son beş yılda büyük bir para kazanmayı başardı.

Britanyalı çocuk kitapları yazarı Julia Donaldson, J.K. Rowling, Dan Brown ve Jamie Oliver gibi çok satan yazarları geçmeyi başardı. Nielsen Kitap Satışları Analiz Merkezi’ine göre Donaldson, son beş yılda toplam 10 milyon sterlin kazanmayı başardı.

Daha önce yapılan farklı araştırmalara göre Harry Potter serisi yazarı J.K. Rowling, Da Vinci Şifresi’nin yazarı Dan Brown’u, yemek kitabı yazarı ünlü şef Jamie Oliver’ı, Twilight yazarı Stephenie Meyer’ı ve Milenyum serisiyle tanınan Stieg Larsson’u geride bıraktı.

julia-donaldson

Rowling’in, satışlarını geride bıraktığı yazarlar sadece ikişer yıl en çok satanlar listesinde yer almışlardı. Fakat Nielsen’ın yaptığı araştırma sonrasında ortaya çıkan veriler farklılık gösterdi.

Sayılar, Donaldson’ı, 91 milyon sterlini aşkın geliriyle Tüm Zamanların En Çok Satan Yazarı yaptı. Yazarın, aralarında Tostoraman, Süper Kurti ve Minik Balık gibi Türkçeye çevrilmiş 10 kitabı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Otostopçunun Galaksi Rehberi'ne Bir Ek Daha: Ve Başka Bir Şey Daha