Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Tolkien’den Bitmemiş Öyküler

Tolkien’den Bitmemiş Öyküler

bitmemis-oykuler-kitap-banner

Modern fantazyanın yaratıcılarından olan büyük usta J.R.R. Tolkien‘in notlarından derlenen “Bitmemiş Öyküler” (Unfinished Tales) kitabı çıkıyor.

J.R.R. Tolkien’in ölümünden sonra, oğlu Christopher Tolkien’in babasının notlarından derlediği öykülerden oluşan “Bitmemiş Öyküler” kitabı İthaki Yayınları sayesinde Türk okuyucular ile buluşuyor.

bitmemis-oykulerHobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion gibi, Orta Dünya mitolojisini oluşturan eserlerin de gizli kalmış noktalarına değinen kitabın arka kapak yazısı şu şekilde;

Bitmemiş Öyküler, Tolkien’in Orta-Dünya efsanesinin çok önemli bir parçasıdır. Özellikle Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Hobbit kitaplarını okuyan Tolkien hayranlarının dikkatini çekecek bu kapsamlı çalışma, yazarın yaşarken tamamlayamadığı ama oğlu Christopher Tolkien’in kendi notlarıyla sunduğu bir eser.

Bitmemiş Öyküler, Orta-Dünya’nın Birinci Çağı ile Yüzük Savaşı’nın sona erişi arasındaki zamana ait öyküleri kapsıyor. Çöküşü öncesindeki uzun çağlardan Númenor hakkında günümüze kalabilen tek öykünün yanı sıra, Palantíri ve Amroth Efsanesi de yine Bitmemiş Öyküler arasında anlatılıyor.

Kitap, 2 Kasım‘da İthaki Yayınları’ndan çıkıyor. Orta Dünya hayranları için mutlaka okunması gereken bir kitap.

İlginizi Çekebilir  Shannara Efsanesi, Shannara’nın Dilekşarkısı ile Devam Ediyor

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Şimdiden iyi okumalar!

Kitabın 30 sayfalık ön okumasını buradan okuyabilirsiniz.