Edebiyat

The Story of Kullervo Yakında Raflarda Olacak

İthaki Günlükleri Facebook sayfasının paylaştığı bir görsel hepimizi heyecanlandırdı. Tolkien’in daha önce yayımlanmamış öykülerini içeren The Story of Kullervo (Kullervo’nun Hikayesi) kitabı yakın bir zamanda İthaki etiketiyle raflarda olacak.

Tolkien’in 1914 yılında kaleme almaya başladığı Fin halk hikayelerinin ve özellikle Kalevala Destanı’nın etkilerinin bolca hissedildiği kitabın yayın tarihi henüz belli değil.

The Story of Kullervo
İthaki Yayınları, sayfalarından bu görseli paylaştı

Tolkien’in Orta Dünya’yı yaratmasından önce yazılmış olan The Story of Kullervo, Kalervo’nun oğlu Kullervo’nun babasının ölümünden sonra yaşadıklarını anlatıyor.

Untamo karanlık bir büyücüdür. Untamo, Kullervo’nun babasını öldürmüş, annesini esir almış, üç defa da Kullervo’yu öldürmeye çalışmıştır ancak Kullervo, Wanona isimli ikiz kardeşinin sevgisi ve Musti isimli büyülü güçlere sahip siyah köpeği sayesinde kurtulmayı başarmıştır. Kullervo, esir olarak satıldığı gün babasının intikamını alacağına dair yemin etmiştir fakat intikam günü geldiğinde kaderin zalimliklerinden kaçış olmadığını öğrenecektir.

Kitap ilk açıklandığında duyurusunu ve detaylarını anlatmıştık. Dilerseniz buradan okuyabilirsiniz. Kitabın çıkışını heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Çekileceği Ülke Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu