Edebiyat

The Dragon Prince Serisinin İlk Kitabı Çıktı, İki Kitap da Yolda

Netflix‘in üç sezonu geride bırakan fantastik animasyon dizisi The Dragon Prince‘in kitap serisi “Callum’s Spellbook” ile başladı. Serisinin iki kitabı daha bu yıl okurlarla buluşacak.

Aaron Ehasz, Justin Richmond ve Justin Santistevan‘ın yapım şirketi Wonderstorm, Netflix‘te yayınlanan çizgi dizi serisi The Dragon Prince‘i edebiyat dünyasına taşıdı. Yakın dönemde Ejderha Prens‘in üç kitabının Scholastic‘ten çıkacağını açıklayan Wonderstorm‘un ilk kitabı Callum’s Spellbook, 3 Mart‘ta yayınlandı.

Callum ve Ezran‘ın Ay Gölgesi Elfi Rayla ile karşılaşıp Ejderha Prens‘in yumurtasını bulmaları ve Xadia‘daki annesine götürmeye karar vermeleriyle başlayan Callum’s Spellbook, hayranlarına The Dragon Prince‘in sihirli dünyasının ayrıntılarını anlatıyor. Tracey West tarafından kaleme alınan Callum’s Spellbook‘ta; her şey Callum‘un perspektifinden anlatılıyor. Elflerin, ejderhaların ve maceralarında karşılaştıkları diğer yaratıkların istatistikleri, Katolis ve Xadia‘daki havalı yerler, başlarına gelen komik olaylar, runeler, büyüler, karanlık büyüyle ilgili bilgilerin yer aldığı kitapta Callum‘un bolca çizimi de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması 2015 Sonucu Açıklandı

Ejderha Prens kitap serisinin ikincisi olan “Book: One: Moon” ise 2 Haziran‘da çıkacak. Aaron Ehasz ve Melanie McGanney Ehasz‘ın kaleme aldığı bu kitap ilk sezonun genişletilmiş halini okurlara sunuyor.

Serinin üçüncü kitabının adı da “Through the Moon” olacak. Peter Wartman‘ın yazıp İllüstratör Xanthe Bouma‘nın çizeceği kitap 15 Eylül‘de yayınlanacak. Bu grafik roman 3. ve 4. sezon arasında neler olduğunu açıklayacak.

Ejderha Prens serisinin ilk kitabı Amazon‘da satışa çıkarken, diğer iki kitap da ön siparişe açıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu