Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Terry Pratchett’ın Yayınlanmamış Eserleri Ardından Yok Edildi

Terry Pratchett’ın Yayınlanmamış Eserleri Ardından Yok Edildi

Terry Pratchett, hayalgücünün sınırlarını zorlarken aynı zamanda mizah anlayışını çok ayrı bir boyuta taşıyan İngiliz yazar, 12 Mart 2015’te bu dünyadan göçerken arkasında bıraktığı birçok eserle unutulmayacaklar arasına girdi bizim için.

Geriye bıraktığı kitaplarını bitecek korkusuyla yavaş yavaş sindirmeye çalışırken bir yandan hala bitmemiş eserlerinin olduğu bilinci içimizi rahatlatıyordu. Fakat Alzheimer hastalığına yakalanan yazarın son isteklerinden biri öldükten sonra kalan tüm eserlerinin yok edilmesiydi. Ve istediği gibi de oldu, anısına yapılan törenle Terry Pratchett’ın hard diskleri Lord Jericho olarak adlandırılan eski bir buharlı silindirle yok edildi.

İçinde birçok tamamlanmamış eser bulunan hard diskin yok edilmesi okuyucularını her ne kadar üzse de Terry Pratchett’ın asistanı Rob Wilkins son görevini yerine getirerek Pratchett’ın anısını tekrardan onurlandırmış oldu.

Artık içindekiler ulaşılamaz hale gelse de, Salisbury Müzesi’nde yazarın hayatı ve eserlerinden oluşacak olan sergide kalan parçaları Eylül ayından sonra görmek mümkün.

Ardından bizlere Diskdünya gibi muhteşem bir seri bırakan yazarın Bitirilmemiş Öyküler kitabını son defa okumak güzel olabilirdi. Sanıyorum ki bu bizlere artık sadece bir hayal olarak kalacak.

İlginizi Çekebilir  Yazar ve Şair Karin Boye'den Gerçekliğin Acı İlacı; "Kallokain"

Tamam dostum, uğraşma, bitti işte…