Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Takeshi Kovacs’tan Üçüncü Macera: Dirilen Öfke

Takeshi Kovacs’tan Üçüncü Macera: Dirilen Öfke

Richard K. Morgan’ın Değiştirilmiş Karbon serisinin 3. kitabı Dirilen Öfke, İthaki Yayınları ile okurların beğenisine sunuldu. Değiştirilmiş Karbon ve Düşmüş Melekler’den sonra gelen 3. kitapla birlikte, ikinci isyanın kökünü kazımak için başvurulan Takeshi Kovacs‘ın macerası da nihayete eriyor!

Takeshi Kovacs eve döndü. İki kez.

Quellist devrimin kazanımları kaybolmuştu. İlk Aileler, şirketler ve yakuza, Harlan Dünyası’nı iliklerine kadar sömürmenin yolunu arıyordu. Kovacs ise katledilen rüyalarının intikamını almak için geri dönmüştü. Söylentilere göre, Quellcrist Falconer da öyle…

İkinci bir isyanın söylentileri, makinelerin ele geçirdiği New Hokkaido’nun teknolojik gerilemesi ve Quell’in ölümden dönüşüne ve özgür bir dünyaya duyulan hasret karşısında bir siyasi entrika fırtınası kopmak üzereydi. Fakat isyanla karşılaşan İlk Aileler harekete geçecek ve isyanın kökünü kazımak üzere Kovacs adlı genç ve vahşi Kordiplomat’ı depodan çıkaracaklardı… kendini isyanın göbeğinde bulan daha yaşlı, yorgun ve suçlu ikinci bir Takeshi Kovasc’la beraber.

Kesin olan bir şey vardı, Takeshi Kovacs adında biri ölecekti. Sonsuza dek.”

Aslıhan Kuzucan’ın Türkçe’ye çevirdiği 584 sayfalık kitabı Setenay Karaçay ve Nevgül Şentürk yayına hazırladı.

İlginizi Çekebilir  Peki Sonra Ne Olmuş? - Öyküler İncelemesi
Değiştirilmiş Karbon İncelemesi – Bir Makine Ruhunuzu Kurtarabilir Mi?
“Değiştirilmiş Karbon” Macerası “Düşmüş Melekler”e Uzandı