Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Stephen King’in En İyi Roman Fikri Jason Voorhees’in Hikayesi

Stephen King’in En İyi Roman Fikri Jason Voorhees’in Hikayesi

Korku efsanesi Stephen King’in gerçekleşmeyen hayali, “Friday’s the 13th’s” (13. Cuma) serisinden Jason Voorhees‘in hikayesini bir katilin perspektifinden anlatmakmış.

Bugüne kadar 60’tan fazla roman 200’ün üzerinde öyküyle korku edebiyatını şekillendiren, eserleri yıllardır birçok film ve diziye uyarlanan Stephen King, 13. Cuma serisinin başrolündeki Jason Voorhees karakterine geri dönmeyi çok istemiş.

Twitter‘da; palası ve buz hokeyi maskesi ile roman ve uyarlamalarda ortalığı kana bulayan Jason Voorhees karakteriyle ilgili bir mesaj paylaşan Stephen King, en iyi roman fikrini açıkladı.

King, hikayeyi Voorhees‘in bakış açısından ele almayı hayal ettiğini şu sözlerle ifade etti:

“Hiç yazmadığım (muhtemelen asla yazmayacağım) en iyi roman fikrim “Ben Jason”. Jason Voorhees‘in kendi anlatımıyla cehennem kaderi: defalarca öldürülüp Crystal Gölü‘ne atılmak. Cehennem gibi, varoluşsal bir kader! Sadece izin almak için gereken yasal süreci düşünmek bile başımı ağrıtıyor ve kalbimi de. Aman tanrım birisi hikayenin Jason tarafını anlatmamalı mı? Blumhouse bunu bir film yapabilirdi”

Stephen King‘in mesajına sayısız destek yorumu yağarken, aktör-senarist ve yapımcı Patton Oswalt, o romanı hemen istediğini hatta “Leatherface: How to Make An American Quilt” ve “Michael Myers: Babysitter, Clubbed” gibi örneklerin de çıkabileceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir  J.R.R.Tolkien'in Kullervo’nun Hikayesi Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

King‘in ellerinden Jason Voorhees‘i yeniden okumak oldukça eğlenceli olurdu. Belki de günün birinde yazar. Hatta bu hikayeyi beyazperdede izlemeyi de çok isterdim. Siz ne dersiniz?