Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Son Koloni Raflarda Yerini Aldı

Son Koloni Raflarda Yerini Aldı

son-koloni-banner

Önce Yaşlı Adamın Savaşı, sonrasında Hayalet Tugay ve en sonunda Son Koloni raflardaki yerini aldı.

John Scalzi‘nin yazdığı bilimkurgu serisi üçüncü kitapta devam ediyor. Son zamanların en iyi bilimkurgu kitaplarından biri olan Son Koloni’nin arka kapak yazısı şu şekilde;

son-koloni-bilimkurgu-kitapJohn Perry şiddet dolu bir evrende nihayet huzura kavuşmuş olup insanlığın pek çok kolonisinden birinde eşi ve kızıyla beraber yaşamaktadır. Güzel bir yaşantısı olmasına rağmen daima bir şeyin eksikliğini çekmektedir. John ile Jane’den yeni bir koloni dünyasını yönetmeleri istendiğinde John evreni bir kez daha keşfetme fırsatına balıklama dalar.

Fakat Perry kısa zamanda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenir. O ve yeni kolonisi, insanlığın Koloni Birliği ile tüm insan yayılımına yasak getirmiş durdurulamaz bir uzaylı ittifakı arasında oynanan bir savaş ve diplomasi oyunundaki birer piyondan ibarettir.

Uzayda bu çekişme yaşanırken Perry de ölümcül sırlarını henüz belli etmemiş bir gezegendeki korku dolu kolonicilerini hem tanıdık hem de yabancı tehlikelere karşı korumaya çalışır.

Perry herkesin kurtuluşu için yalanlarla ve yarı doğrularla dolu olan bu ağı bozmaya ve de sorumluluğundakileri insan ırkının son kolonisi haline getirmekle tehdit eden çok büyük bir savaşı engellemeye mecburdur.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması 2015 Sonucu Açıklandı

Kitap İthaki Yayınları’ndan çıktı. 

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. İyi okumalar!