Edebiyat

“Sisteki Yakut” Çıktı!

sisteki-yakut-banner

Karanlık Cevher Serisi ile adını çokça duyduğumuz ünlü yazar Philip Pullman‘ın, yine Karanlık Cevher kadar meşhur olan serisi Sally Lockhart serisinin ilk kitabı “Sisteki Yakut” çıktı!

Altın Pusula kitabının başarısı, hem filmleriyle hem kalitesiyle tüm dünyada ses getirmişti. Şimdi de dünyada çokça adından bahsedilen “Sisteki Yakut” kitabı Türkçe olarak yayında.

sisteki-yakut-kapakViktoren Dönemi’nin puslu havasını, gizemini yaşamak isteyenlerin tam aradığı türde bir fantastik roman. BBC tarafından televizyon filmi olarak da yapılan Sally Lockhart macerasını soluksuz okuyacaksınız.

Kitabın arka kapak yazısı ise şöyle;

Sally Lockhart on altı yaşında bir öksüzdür ve her ne kadar bir silahı ve muhtemelen onu kullanacak cesareti olsa da, bir adamı silahsız öldürmüştür. Sally, Bay Higgs’i yalnızca üç kelime ile öldürür:

Yedi Kutsal İşaret. 

Ne yazık ki, bunların ne anlama geldiği ve neden boğulmuş olan babasının iş ortağının bu kelimeleri duyduğunda korkudan öldüğü hakkında hâlâ hiçbir fikri yoktur. Tek bildiği şey, gerçeği ortaya çıkaracak bir şeyler yapması, bir şeyler söylemesi, bir şeyler olması gerektiğidir…

Tuhaf mektuplar, farelerin cirit attığı sokaklar ve ölümcül afyon dumanı ile dolu dehşetengiz bir sır –ve tüm bunların merkezinde kana bulanmış bir mücevher…

Philip Pullman’ın televizyona da uyarlanan ve BBC’nin en popüler filmlerinden birine dönüşen Sally Lockhart maceralarının ilk kitabı, bizi sisteki yakutun gizemine davet ediyor.

Kitabın arka kapak yazısı ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  17 Yıl Sonra Altın Pusula Serisine Yeni Kitap Yolda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu