Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Shroud of Eternity’nin Kapağı, Yazar ile İllüstratörü Karşı Karşıya Getirdi

Shroud of Eternity’nin Kapağı, Yazar ile İllüstratörü Karşı Karşıya Getirdi

New York Times‘ın çok satanlar listesindeki yazarlardan Terry Goodkind‘ın geçtiğimiz günlerde Facebook hesabından yaptığı bir paylaşım ve duyuru ortalığı karıştırdı. Goodkind, Wizards of the Coast‘a da işler yapan Bastien Lecouffe-Deharme adlı illüstratörün kapak çalışmasını yerden yere vurdu.

Shroud of Eternity adlı romanının kapak resmini hiç beğenmeyen Terry Goodkind, şunları yazdı:

Shroud of Eternity kötü kapaklı iyi bir kitap. Gülünecek kadar kötü bir kapak. Öyleyse hadi biraz eğlenelim. Kapak resmi ile ilgili görüşlerinizi paylaşın. Görüşler arasından rastgele seçeceğimiz 10 kişiye imzalı birer kitap göndereceğiz. 1 Mart’ta 10 kazananı belirleyeceğiz. Hepiniz oyuna hoşgeldiniz. Puanınızı verin ve yorumunuzu gönderin.

Yazarın aşağılayıcı sözleri ve başlattığı ‘oyun’ sonrasında, kitap kapağının resmini çizen Bastien Lecouffe-Deharme tepki göstermekte gecikmedi.

“Seninle çalışmak güzeldi Terry. Bu yaptığın tamamen saygısızca. Kariyerimde senin gibi davranan bir yazar görmedim” diyen Lecouffe-Deharme, kendisine söylenenlere göre kapak tasarımını yaptığını belirtti. Terry Goodkind’ın paylaşımını kendi hesabından yayınlayarak maruz kaldığı davranışı anlatan Bastien Lecouffe-Deharme sanat camiasının kendisine destek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ünlü yazar tarafından ağır eleştirilere maruz kalan Lecouffe-Deharme, Wizards of the Coast‘ta çalışıyor ve Magic: The Gathering ekibinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Firefly Efsanesi Kitaplarla Devam Edecek

Kitap kapağını beğenip beğenmemek elbette yazarın tasarrufunda ancak Terry Goodkind gibi önemli bir yazarın, böyle bir durum karşısında takındığı tavrı anlamak mümkün değil maalesef.