Edebiyat

Şamanlar Diyarı Çıktı!

samanlar-diyari-kitap-banner

Sizlere daha önce buradan duyurmuş olduğumuz, Barış Müstecaplıoğlu‘nun yeni fantastik romanı “Şamanlar Diyarı” bugün çıktı!

Perg Efsaneleri serisinin son kitabının basılmasının üzerinden 7 yıl geçti ve Barış Müstecaplıoğlu, yeni kitabı ile fantastik diyarlara muhteşem bir giriş yaptı. Şamanlar Diyarı isimli yeni kitap İthaki Yayınları’ndan çıktı.

Fantastik çizimleri ile adını sıkça duyuran Ertaç Altınöz tarafından çizilen kapak ile kendisini öne çıkaran kitabın tanıtım yazısı şu şekilde;

samanlar-diyari-baris-mustecaplioglu-kapakDans ederek tanrıların katına çıkan, hayvanlara dönüşen şamanlar, ayrı bir ruha sahip yılanbaşlı kuyruklarıyla hayatı paylaşayan harnanlar, geceleri ışıl ışıl parlayan nar kuşları, geçmişi dumandan bir tiyatroyla canlandıran büyüler, salların üzerine kurulmuş gizemli köyler… Bunlar Şamanlar Diyarı’nda görebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı.

Bu olağanüstü diyarın sakinleri arasında yaşananlar ise bildiğimiz dünyada, tarihin her döneminde, insanın insana ettiklerine dair derin bir iç çekiş, evrensel bir sorgulama. Bizi biz yapan nedir? Ya da ötekini farklı kılan? Toplumların güç sahipleri çatıştığında, arada kalan sıradan insanlara ne olur? Nasralar ve delkarlar belki aramızda dolaşmıyor, ama başlarından geçenler dünyanın birçok farklı coğrafyasında yaşandı ve yaşanmakta.

Öykü ve romanlarıyla dört kıtada, sekiz ülkede okunan Barış Müstecaplıoğlu, merak uyandıran anlatımıyla bizlere yeni bir diyarın kapılarını açıyor. Birbirinden ilginç dostlar edineceğiniz, renkli bir yolculuk için bohçanızı hazırlayın. Kalyon limandan ayrılmak üzere…

 

Kitabı bugünden itibaren tüm kitapçılarda bulabilirsiniz. Kitabın künyesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Stranger Things Karakterleri Masanızı Süslesin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu