Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » “Şafak Ayazı” Çıktı

“Şafak Ayazı” Çıktı

safak-ayazi-banner

Daha önce Zombistan adlı fantastik hikayesi ve çizimiyle tanıdığımız Cem Özüduru, bu sefer de karanlıklara ve korkulara bizleri sürüklüyor.

Şafak Ayazı çizgi romanında geçmişten günümüze kadar uzanan bu öyküde pek çok karakter ve içiçe geçmiş hikaye ile karşılaşacaksınız.

Safak_Ayazi_ornek_sayfa_73Kitabın arka kapak ve tanıtım yazısı şu şekilde;

Heyecan ve korku unsurlarına dayalı çizgi roman anlayışı, bu kitapta ülkemiz kültürüyle bütünleşmekte. Şafak Ayazı’nda karşınıza çıkacak karakterler, günümüze uzanan bir Türkiye retrospektifine yerleşiyor. Dünün darbeci generalinden bugünün polisine kadar çok sayıda gerçek korku unsuru, varlığını sürdürmek arayışındaki vahşi, genç ve güzel Şafak’ın öyküsünde yer buluyor.

Yarım kalmış hesaplaşmalar, gölgeleri uzun yıllar sonrasına düşen şiddet… Ve bunların orta yerinde, adeta kadere inat yerşermiş taze hayatlar… Birbirine dolanan sarmaşıklar misali kucaklaşan, iç içe geçen efsaneler…

Siz sayfaları çevirdikçe, İstanbul gecelerinin kargaşasından Marmaris dinginliğine akan sular, umudu ve trajediyi yan yana yüzdürecek. Geçmiş ve gelecek, aynı rüzgâra kapılacak. Bilinmeze doğru açılan yelkenler, öğrenmenin lânetiyle şişecek. Aşk ve nefret, Ege’de bir yerlerde çarpışacak.

İlginizi Çekebilir  Suicide Squad Filminin Garip Yaratıkları

Şafak Ayazı’nı Cem Özüduru yazıp çizdi. Zombistan başta olmak üzere çizgi edebiyat alanındaki eserleriyle tanınan genç yetenek, Fransa’nın Angoulême kentindeki Çizgi Roman Müzesi’ne sayfa orijinalleri kabul edilen ilk Türk sanatçı olma vasfı da taşıyor.

Ayrıca kitap, iki farklı kapak ile yayına sunuldu. Kapaklardan biri Ivo Milazzo tarafından çizilmiş. Böylelikle istediğiniz kapağı alma şansına da sahipsiniz.

Kitabın iç baskısı tamamen siyah-beyaz, çizgileri ise oldukça kaliteli. 

Şafak Ayazı’nı kitapçılarda ve internet satış sitelerinde bulabilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar.

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.