Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Robert E. Howard’ın Yazdığı Tek Conan Romanı – Ejderha’nın Saati

Robert E. Howard’ın Yazdığı Tek Conan Romanı – Ejderha’nın Saati

Robert E. Howard’ın Conan‘ın maceralarına odaklanan romanı Ejderha’nın Saati, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İkonik savaşçının krallığını koruma mücadelesini anlatan Ejderha Saati, Robert E. Howard‘ın yazdığı tek Conan romanı olma özelliğini de yaşıyor.

“Conan artık Akilonya Kralı olarak tahta geçmiştir. Fakat komşu ülke Nemedya’nın kralı, kadim bir ölümbüyücüsünü ölüm uykusundan uyandırdığında Conan o güne kadar karşılaştığı en ölümcül rakibiyle yüzleşecek ve krallığını kaybedecektir. Herkesin öldüğünü sandığı Conan ise krallığını geri almak için tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkmak zorunda kalacaktır.”

Conan Ejderhanın Saati

Howard, Kılıç ve Büyü Adı Verilen Alt Türün Doğmasına Önayak Oldu

Fantastik edebiyatın ilk devlerinden biri olan Robert E. Howard, J.R.R. Tolkien’le birlikte 20. yüzyıl fantastik edebiyatına yön veren başlıca isimlerden oldu. Kılıç ve büyü adı verilen bir alt türün doğmasına da önayak olan Howard, H.P. Lovecraft, Clark Ashton Smith gibi döneminin önde gelen korku yazarlarıyla dost olunca hem Cthulhu Mitosu’na dahil edilecek öyküler yazdı hem de kendi fantastik öykülerini korku öğeleriyle süsledi.

“Kimse şiddeti ve vahşeti ondan iyi kâğıda dökemezdi; savaş sahneleri, savaş zamanlarında olsa ona şan getirecek bir askeri dehayı ortaya koyuyor.” –H. P. Lovecraft

“Robert E. Howard’ın kalemi öyle elektrik yüklü ki neredeyse kıvılcım çıkaracak.” –Stephen King

İthaki‘nin Unutulmuş Fantastik Klasikler kategorisinde yer alan 256 sayfalık romanı Cihan Karamancı çevirdi.

İlginizi Çekebilir  Tolkien'in Daha Önce Yayınlanmamış Öyküsü - The Story of Kullervo

Keyifle okuyun.