Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Özel Basım Resimli Hobbit Raflarda!

Özel Basım Resimli Hobbit Raflarda!

the-hobbit-kitap-banner

Hobbit, ünlü illüstrator Alan Lee’nin kitaba özel çizimleri ve sınırlı sayıda şömizli özel baskısı ile raflardaki yerini alıyor.

Orta Dünya efsanesinin yaratıcısı dilbilimci ve yazar J.R.R. Tolkien’in 1937’de yayınlanışından günümüze kadar küçük büyük herkesin yoğun ilgisi ile karşılaşan Hobbit, Yüzüklerin Efendisi’ne giriş niteliği taşıyor.

hobbit-illustrasyonAlan Lee’nin katkılarıyla hazırlanan ve sınırlı sayıda baskıyla görücüye çıkan Hobbit, küçük ve sıradan bir adamın kahramana dönüşme hikayesini konu almasıyla büyük beğeni kazanmıştır. Bilbo Baggins’in, Gandalf ve 13 cüce ile gönülsüzce çıktığı bu macera; hem Bilbo Baggins’te büyük değişimlere sebep olacak hem de Orta Dünya’nın kaderini tamamen değiştirecektir. Gollum’u bir yaratığa çeviren güç yüzüğünün, Bilbo Baggins tarafından gün yüzüne çıkarılış hikayesini anlatan kitap, Yüzüklerin Efendisi’ndeki olayların başlamasının asıl sebebini okuyucuya sunar.

hobbit-resimli-kapakKitap ayrıca, Bilbo’nun daha sonra Frodo’ya vereceği ve Yüzüklerin Efendisi’nde de önemli bir yere sahip elf yapımı kılıç Sting ile çok güçlü bir zırh olan Mythril’in nasıl bulunduğunu da anlatır.

Alan Lee, 1947 doğumlu İngiliz illüstrator ve konsept tasarımcısı. Pek çok fantastik kitap için illüstrasyon ve kapak hazırlamıştır. Bunların arasında 1991 yılında hazırlanan özel baskı Yüzüklerin Efendisi, 1995 yılı Hobbit edisyonu, 2007 yılında Hurin’in Çocukları kitapları için hazırladığı ünlü illüstrasyonlar bulunur. Aynı zamanda John Howe ile birlikte Yüzüklerin Efendisi filmlerinde konsept sanatçılığı yapmıştır. 2004 yılında Alan Lee ve John Howe Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmi ile En İyi Sanat Yönetmenliği Oscar’ını kazanmıştır.

İlginizi Çekebilir  Yüzüklerin Efendisi Dizisi Bir Daha Çekilmemek Üzere İptal Edildi

Kitabın künye bilgilerine ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.