Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Otostopçunun Galaksi Rehberi’ne Bir Ek Daha: Ve Başka Bir Şey Daha

Otostopçunun Galaksi Rehberi’ne Bir Ek Daha: Ve Başka Bir Şey Daha

ve-baska-bir-sey-dahaGeçtiğimiz günlerde Kabalcı Yayınları, Neil Gaiman’ın yazmış olduğu; Otostopçu Galaksi Rehberi’nin anlatılmayanlarını ve Douglas Adams’ı anlatan Paniğe Kapılma isimli ek kitabı yayınlamıştı.

Şimdi de seriye yeni bir ek kitap daha geldi. Artemis Fowl kahramanının yaratıcısı ve serinin yazarı Eoin Colfer tarafından yazılmış olan Ve Başka Bir Şey Daha isimli kitap çıktı.

Kitabın içinde yer alan kıyıda köşede kalıp gözümüze ilişmemiş olan espriler, detaylar ve daha fazlası bu kitapta bizlere sunuluyor.

Kitabın içinden yapılan küçük alıntı bize pek çok şey anlatır nitelikte:

“Sonra Barzoo gözlerini kırpıştırdı. Başlığından çıkan kabarcıklar helezonlar çizerken, ‘Hey, dostum!’ diyerek içini çekti. ‘Hoş geldin. Bir an için sandım ki’, ‘Akü’ dedi mürekkep balığı, K harfini ağzını tıkırdatarak söylüyordu, ‘Akkü’.

Daha önce hiç fark etmemiştim diye düşündü Ford, bu mürekkepbalığı ne kadar da kuşa benziyor. Ardından sualtı masaj mağarası yavaş yavaş kayboldu ve Ford Prefect kendisini mavi gökyüzünden oluşma bir odada buldu. Karşı köşede tanıdık bir yüz oturuyordu.”

Otostopçunun macerası hâlâ devam ediyor!

İlginizi Çekebilir  Basılı Kitabın ve Bilimkurgunun Yükselişi

Kitabın künyesine buradan ulaşabilirsiniz.