Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Odd ve Ayaz Devleri

Odd ve Ayaz Devleri

odd-ve-ayaz-devleri-banner

Neil Gaiman’ın mitoloji ile süslü, kuzeyin soğukları ile bezeli kitabı “Odd ve Ayaz Devleri” çıkıyor.

2009 yılında yayınlanmış olan bu kitap, İthaki Yayınları tarafından dilimize kazandırılıyor. Brett Helquist’in de muhteşem illüstrasyonları ile bezeli bu çocuk kitabı, sizi Vikingler’in hüküm sürdüğü, Nors mitolojisi ile süslenmiş kuzey soğuklarında harika bir maceraya sürükleyecek.

odd-ve-ayaz-devleriBitmeyen bir kışın getirdikleri, Nors Tanrıları, Asgard ve Ayaz Devleri ile dolu “Odd ve Ayaz Devleri” kitabının arka kapak yazısı şu şekilde;

2009 yılında Mezarlık Kitabı’yla Newbery Medal alan Neil Gaiman’dan zekice kurgulanmış eğlenceli bir roman…

Konusunu geleneksel Nors mitolojisinden alan Odd ve Ayaz Devleri, okuru devlerin ve Tanrıların ülkesinde vahşi ve büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Vikingler döneminde, Norveç’te bir kasabada Odd isimli bir çocuk yaşar. Odd hep çok şanssız bir çocuk olmuştur. Küçük yaşta babasını kaybeder, ağaç keserken bir ayağını sakatlar… Üstelik bir türlü bitmeyen kış Odd’un kasabasında yaşayan herkesin aksileşmesine neden olur.

Odd kasabadan ormana gittiği bir gün ayı, tilki ve kartalla karşılaşır. Bu üç sıradışı hayvanın Odd’a anlatacakları bir hikâyeleri vardır.

İlginizi Çekebilir  Neil Patrick Harris, Kont Olaf Olarak Göründü

Odd, bu üç hayvanla karşılaştıktan sonra kendini hayal edebileceğinden çok daha tuhaf bir maceranın içinde bulur: Şimdi Odd, Tanrılar şehri Asgard’ı Ayaz Devleri’nden ve kendi kasabasını bitmek bilmeyen kıştan kurtarmak zorunda…

104 sayfalık bu fantastik kitap, 17 Ocak tarihinde raflarda olacak. 

Kitabın künye bilgilerine ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. İyi okumalar!

Kitabın orijinal baskısı için Neil Gaiman tarafından seslendirilmiş İngilizce tanıtım videosunu izleyebilirsiniz: