Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » “Night of the Hunter” ile Drizzt Macerası Devam Ediyor!

“Night of the Hunter” ile Drizzt Macerası Devam Ediyor!

Drizzt - The Companions banner

The Sundering serisinin ilk kitabıyla Kışgörmez (Neverwinter) serisini devam ettiren R.A Salvatore, serinin yeni bir üçlemeyle devam edeceğini duyurdu hem de kitabın ön siparişleri alınmaya başlandı bile!

R.A Salvatore, aynı zamanda Dungeons and Dragons’ın yeni FRP sistemi D&D Next’i tanıtacak olan The Sundering serisinin senaryo yazarı. 6 kitaplık bir seri olan The Sundering, 6 farklı yazar tarafından 6 farklı karakterin gözünden yeni Unutulmuş Diyarlar’ı anlatacak.

Night of the Hunter kitap kapağı.
Night of the Hunter kitap kapağı.

The Sundering’in ilk kitabını kendisine ayıran Salvatore, Kışgörmez serisi 4.kitap The Last Threshold’dan sonraki olayları anlatan The Companions’ı  yazmış oldu. The Companions kitabından sonrada Drizzt serisinin devam edeceğini elbette biliyorduk ancak bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştik! Ağustos’ta çıkan The Companions kitabının devamı olan Companions Codex serisinin ilk kitabı Night of the Hunter isimli kitap 4 Mart 2014 tarihinde piyasaya çıkıyor.

Kitabın konusu şöyle: (SPOILER İÇERİR)

R.A Salvatore’un New York Times En Çok Satanlar listesindeki serisi, kara elf Drizzt Do’Urden’in, yeniden doğmuş eski dostları Salon’un Yoldaşları ile Gauntlgyrm’e dönmesiyle devam ediyor! Amaçları ise Bruenor’un vampire dönüşmüş olan sadık dostu Thibbledorf Pwent’i huzura kavuşturmak… Ancak Drizzt ve dostları sadece Karanlıkaltı’nın tehlikeleri ve yaşayan ölülerle değil, Gauntlgyrm’e yerleşmiş olan ve  Drizzt Do’Urden’i öldürmek üzere köşe bucak arayan drow kolonisiyle de yüzleşmek zorunda kalacaklar!

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Mikro Öykü Seçkisi "CCLXXX" Yayınlandı

Gene destansı bir senaryo ve macera bizleri bekliyor gibi gözüküyor. Kitabın ön siparişine buradan ulaşabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.