Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Neil Gaiman Masalları Değiştiriyor

Neil Gaiman Masalları Değiştiriyor

uyuyan-guzel

Fantastik edebiyatın rock starı Neil Gaiman, klasik çocuk masallarına farklı bir hava katıyor.

23 Ekim’de, dünyanın en büyük çocuk kitapları yayıncılarından olan Bloomsbury Childrens etiketiyle yayınlanacak olan The Sleeper and the Spindle (Uykucu ve İğne) isimli yeni kitabı daha çıkmadan ses getirdi.

Evet, Neil Gaiman’ın kitapları genellikle daha çıkmadan ses getirir ancak bu sefer farklı bir şey oldu.

Hikaye, bildiğimiz Uyuyan Güzel masalının biraz değiştirilmiş hali.

Genç bir kraliçe, düğününden bir gece öncesinde, kara büyü ile efsunlanmış bir prensesin üstündeki büyüyü kaldırmaya karar verir. Güzel elbiselerini bir kenara koyarak üstüne zincir zırhını giyer, kılıcını alır ve kahraman cücelerini de yanına alarak prensesin yanına doğru yola koyulur.

Sonrasında yakışıklı prens, Uyuyan Güzel’i öğerek uyandırmaz. Bunun yerine Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel’i öperek büyüyü bozar.

uyuyan-guzel-pamuk-prenses

Gay Star News sitesi, “Eşcinsellik içeren bir hikaye olmamasına rağmen, iki kadının öpüşmesi detaylıca anlatılmasa da genç okurlar için bir çizimle aktarılmış,” açıklamasını yaptı. Doğrusu ilginç bir hikaye olacağı kesin.

İlginizi Çekebilir  Robert Jordan Söyleşisi

Neil Gaiman’ın yazdığı kitap Chris Riddell’ın muhteşem çizimleri ile hayat bulmuş. Bakalım bu hikaye tepkiler ve yasaklama çalışmaları ile karşı karşıya kalacak mı?

the-sleeper-and-the-spindle