Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Neil Gaiman Alternatif Nobel Adayları Listesinde!

Neil Gaiman Alternatif Nobel Adayları Listesinde!

Fantastik kurgunun önemli isimlerinden Neil Gaiman, 3 yazarla birlikte Alternatif Nobel Ödülü için aday gösterildi.

İngiliz yazar Gaiman’ın yanı sıra Japon Haruki Murakama, Guadeloupe’tan Maryse Conde ile Vietnam doğumlu Kanadalı yazar Kim Thuy da ödüle aday gösterilen isimler oldu.

Yeni Akademi Ödülü’ne aday gösterilen 4 yazar, 47 kişilik yazar listesi arasından seçildi. Sandman, Coraline, Stardust, American Gods ve daha nice fantastik seriye imza atan Neil Gaiman, son dönemde hem uyarlama projeleri, hem de yeni yayınları üzerinde çalışıyor.

Sandman Universe ile Yeni Sandman Çizgi Romanları Geliyor

Japonya’nın en tanınmış uluslararası yazarı Haruki Murakami, “Norwegian Wood” ve “Wind-Up” adlı eserleriyle dikkat çekiyor. Karayiplerin usta yazarı Maryse Conde’nin “Desirada” ve “Segu’nun” da aralarında bulunduğu 20 kitabı bulunuyor. Ru, Man, Vi romanlarını kaleme alan Kim Thuy uluslararası alanda daha önce de ödüle layık görülmüştü.

Çekişmeli bir finalin olacağına kesin gözüyle bakılan Alternatif Nobel Ödülü’nün yeni sahibi 21 Ekim’de açıklanacak.

Neil Gaiman’ın Likely Stories Kitabı Çizgi Roman Dünyasına Adım Atıyor

Yeni Akademi ödülü, Nobel Ödülünü’nü veren İsveç Akademisi’ndeki skandalın ardından başlatılmıştı. Skandalla çalkalanan ve dağılma noktasına gelen İsveç akademisinden yapılan açıklamada 2018 yılı kazananınıın da 2019 galibi ile birlikte açıklanacağı duyuruldu.

İlginizi Çekebilir  2014 Nebula Ödülleri Adayları Açıklandı
Fantastik ve Bilimkurgu Ustalarının Fotoğrafları Arşivden Çıktı