Edebiyat

Meltem Arıkan’ın Bilimkurgu Türündeki “Erospa” Romanı Çıktı

erospa-banner

Distopya tarzında, özellikle teknolojik gelişmelerin yaşadığı bilimkurgu romanlarına Philip K. Dick, William Gibson gibi yazarlardan aşinayız.

Meltem Arıkan‘ın kaleme aldığı “Erospa” kitabı da bir yandan topluma kara bir ayna tutarken bir yandan da cyberpunk türündeki yapısıyla teknolojik bir geleceğe göz atmamızı sağlıyor.

erospa-kapakKitabın arka kapak yazısı şöyle;

Amansız bir kaosun kollarında, bilinen anlamda insanlığın ve medeniyetin sonuna hiç olmadığı kadar yaklaşan bir Dünya’dan yalın ve dinginliğin hâkim olduğu, her şeyi var ve yok eden Programlayanlar’a ev sahipliği eden uzayın derinliklerine; geçmişten geleceğe; şimdiden düne ve yarına…

Ahenk içinde ve şaşırtıcı bir ritimle dans eden hünerli parmaklar… İsimsiz bir hacker’ın klavyenin tuşlarıyla, âdeta bir beste yapar gibi ortaya çıkarttığı her tık ile sona giderek yaklaşan ve hızla, dipsiz bir kaos kuyusuna yuvarlanan, ölümcül bir oyun içerisinde kendi sonunu hazırlayan insanlık… Yıldızlar, gezegenler, kara delikler… Konuşan, kaos getireni koruyan bir kobra…

Meltem Arıkan, Erospa ile büyük bir çıkış yapıyor âdeta ve günümüze kadar yayınlanan tüm kitaplarından farklı bir tarz ile çıkıyor karşımıza.

Gerçeklerden beslenen etkileyici bir hayal gücünün yarattığı şaşırtıcı kurgusu ile, Erospa insanlığın geleceği hakkında düşünmenize yol açarken, günümüze de farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak.

176 sayfalık kitap Akılçelen Kitaplar etiketiyle raflarda yerini aldı. Hemen okumaya başlayın. İyi okumalar!

İlginizi Çekebilir  Stranger Things'in Başlangıç Hikayesi Bu Romanda - Şüpheci Zihinler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu