Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Melniboné’nin Son İmparatoru’nun Tarihçeleri Serisi Altıncı Kitapla Sona Eriyor: Kılıçlar ve Güller

Melniboné’nin Son İmparatoru’nun Tarihçeleri Serisi Altıncı Kitapla Sona Eriyor: Kılıçlar ve Güller

Michael Moorcock‘ın “fiziksel olarak zayıf, zihinsel olarak sorunlu, bir uyuşturucu bağımlısı gibi kılıcına tutkun, rock’n’roll tarzı anti-kahramanı Elric“, “Melniboné’nin Son İmparatoru’nun Tarihçeleri” serisinin altıncı ve son kitabında tehlikenin içine dalıyor.

Michael Moorcock’ın yarattığı efsanevi karakter Melnibonéli Elric, “Kılıçlar ve Güller”de bizi çokluevrende bir maceraya götürüyor.

Tad Williams’ın önsözünü yazdığı kitabın ana öyküsü olan Gül’ün İntikamı’nda; Rüya Gören Şehir’e dönen Elric’in babasının hayaletiyle karşılaşmasını ve hem kendi ruhu hem de babasının ruhu için çokluevrende cehennemin sakinleriyle girişeceği mücadeleyi anlatıyor.

Gül’ün İntikamı’na ek olarak Fırtınayaratan için yazılmış bir film senaryosunun taslağıyla Siyah Taç Yaprakları isimli bir Elric öyküsü de kitapta yer alıyor. Michael Moorcock önceki ciltlerde başladığı “Fantazi Suretleri” isimli fantastik edebiyat tarihi üzerine makalesini de bu ciltte sona erdiriyor.

Barış Tanyeri‘nin Türkçeye çevirdiği 496 sayfalık kitap İthaki Yayınları‘ndan çıktı.

Keyifle okuyun.

İlginizi Çekebilir  Diskdünya'nın 17'inci Kitabı İlginç Zamanlar İlk Kez Türkçe'de