Edebiyat

Mass Effect’in Yeni Kitabı Hugo Ödüllü Yazara Emanet

Bilimkurgu konseptli rol yapma oyunları arasında hikayesiyle en üst sıralara adını yazdırmış Mass Effect oyunu, kitaplarıyla da bize harika bir macera yaşatıyor.

Genellikle oyun dünyasının kitap uyarlamaları çok başarılı olmasa da Mass Effect aradan sıyrılmayı başarıyor. Drew Karpyshyn tarafından yazılmış romanların her birisi birbirinden güzel.

mass-effect-andromeda-official-announcement-trailer-0

Mass Effect serisi, yeni oyun Mass Effect: Andromeda için hazırlanırken yeni kitap da açıklandı. Bu seferki Mass Effect: Andromeda kitabı Hugo Ödüllü yazar ve son zamanların önemli ismi N.K. Jemisin‘e emanet.

İklim değişikliğini konu alan bilimkurgu/fantastik türündeki The Fifth Season kitabıyla Hugo Ödülleri’nde En İyi Roman ödülünü kazanan yazar, Mass Effect’in yeni kitabını kaleme alacak.

Andromeda serisi, 28. yüzyılda Andromeda galaksisinde yeni evler arayan insanları ve diğer ırkları anlatacak. Nexus Uprising isimli ilk kitap Mart 2017’de çıkacak ve kitabın yazarları da Jason M. Hough ve K.C. Alexander. Seri, Catherynne M. Valente‘nin yazdığı Annihilation ile 2017 yazında devam edecek. N.K. Jemisin‘in yazdığı Initiation kitabı ise 2017 sonbaharında raflarda yerini alacak.

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman Alternatif Nobel Adayları Listesinde!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu