Edebiyat

Magic the Gathering’in Resmi Olmayan Tarihi – Generation Decks

Kart oyunlarının en iyilerinden ve en çok oynananlarından Magic the Gathering‘in resmi olmayan tarihine tanık olmak ister misiniz? O halde yeni çıkan Generation Decks kitabını mutlaka okumalısınız.

Oyunun yaratıcısı Richard Garfield’ın hayatını ve Magic the Gathering’in ortaya çıkışını detaylarıyla anlatan Titus Chalk’un yazdığı Generation Decks kitabının arka kapak yazısı şöyle;

Generation Decks, fantastik kart oyunu Magic The Gathering’in hikayesini anlatıyor.

Matematik devi Richard Garfield’ın yarattığı Magic the Gathering, sihirli bir biçimde karmaşık bir oyunu kart toplama şekliyle birleştiriyor. 90’lı yılların başında ortaya çıktığında Magic the Gathering, zorlu mekanik ve fantastik çizim sanatını birleştiren bir oyunu özlemleyen oyunseverlerin hayatını, benzer insanlara bağlanma ve rekabet etme şansı ile değiştirdi.

Titus Chalk’un kaleme aldığı hikaye, Richard Garfield’ın oyunu yaratırken yaşadıkları, oyunun geçmişi ve geek olmanın eğlenceli bir kart oyunu ile birleşmesinin bir biyografisi.

356 sayfalık Generation Decks, sadece Magic the Gathering’in hikayesini anlatmakla kalmıyor; geek kültüründe önemli bir yeri olan kart oyunlarının da yükselişini bizlere sunuyor. Kitabı hemen buradan satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Lovecraft'e Ait Kayıp Bir El Yazmasına Yıllar Sonra Ulaşıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu