Edebiyat

Lev Grossman’ın Yeni Kitabı Kral Arthur Üzerine Olacak

lev-grossman-banner

Ülkemizde de Büyücüler Üçlemesi adıyla yayınlanan serinin yazarı Lev Grossman’ın, sıradaki kitabına ilişkin ilk bilgiler anlaşmalı yayınevi tarafından takipçilerine duyuruldu.

The Magicians Trilogy, ülkemizde Pegasus Yayınları aracılığıyla Büyücüler Üçlemesi adıyla yayınlanmıştı. Başarılı bir çeviri ve ilgi çekici kapağıyla Türk okuru tarafından hemen benimsenen serinin, Syfy kanalında da bir dizi uyarlaması başlamıştı. Dizinin ikinci sezonu da önümüzdeki yıl yayınlanacak.

Büyücüler Üçlemesi’ni bir kenara bırakırsak, Lev Grossman’ın sıradaki kitabının konusunun Kral Arthur üzerine olacağı açıklandı. The Bright Sword (Parlak Kılıç) adındaki roman, klasikleşmiş Arhur hikayelerine farklı bir açıdan yaklaşacak. Yuvarlak masa şövalyelerinin çoğu ortadan kaybolmuş, asıl hikayenin dışında kalan ufak rollerdeki karakterlerin topraklarını yeniden birleştirmeye çalıştıkları bir macera okuyacağız.

Lev Grossman’ın yeni romanın çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Ama piyasaya çıktıktan sonra fazlasıyla ilgi göreceğinden eminiz.

İlginizi Çekebilir  Netflix, Gölün Leydisi Nimue'nin Öyküsünü İzleyicilerle Buluşturacak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu