Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Kurtadamların Yeni Kahramanı

Kurtadamların Yeni Kahramanı

son-kurtadam-banner

Dolunay’ın yırtıcı çocukları… Kurtadamlar. Vampirler hep sevilirken kurtadamlar hep sevilmeyen, hor görülen tür oldular; ancak şimdi işler değişecek.

Vampir dünyasının Dracula, Lestat gibi kahramanları varsa artık kurtadam dünyasının da var!

Glen Duncan’ın yazdığı “Son Kurtadam” kitabı, kurtadamlara da bir kahraman sunuyor. Kitabın tanıtım yazısı şöyle;

son-kurtadam-kapakVampir romanı dediğimizde aklımıza hâlâ Dracula gelir, ama kurtadam romanı hep sahipsiz kalmıştı; Jake Marlowe ortaya çıkana kadar… O, zamanımızın bir kahramanı; gerçek bir anti-kahraman!

Jake, kurtadamların sonuncusudur. 200 yılı geride bırakan Jake, içkisini elinden, sigarasını da ağzından düşürmeyen, cinsel hayatına düşkün bir kurtadamdır. Artık varoluşuyla ilgili bir krizin eşiğindedir, ancak gizemli bir şekilde, onun hayatıyla ilgili planları olan iki tehlikeli grupla, vampirlerle ve Av’la karşı karşıyadır. Hiç beklemediği bir anda tanıştığı bir kadın Jake’in hayatını altüst edecektir. Ama altüst olan sadece Jake’in hayatı mıdır?

İngiliz yazar Glen Duncan, Son Kurtadam serisinin ilk kitabıyla efsaneye yeni, vahşi ve ateşli bir kimlik kazandırıyor. Sadece aksiyonu bol bir filmin erişebileceği bir sürükleyiciliğe sahip olan bu roman, aynı zamanda popüler kültüre, müziğe, edebiyata, sinemaya yapılan göndermelerle süslü. Duncan, nitelikli edebi üslubunu gotik romanın çıplak tekinsizliği ve macera romanlarının basit ama etkileyici anlatımıyla birleştiriyor.

İlginizi Çekebilir  Diskdünya Serisinden "Piramitler" Kitabı Çıktı

İlbay Kurtoğlu’nun çevirdiği 424 sayfalık kitap İthaki Yayınları etiketiyle çıktı.

Hemen buradan satın alabilirsiniz. Kitabın ilk 15 sayfalık ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz.