Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Kıyamete 77 Gün Kala Dedektif Hank Palace, Zorlu Bir Görevin Peşinde – Gerisayım Kenti

Kıyamete 77 Gün Kala Dedektif Hank Palace, Zorlu Bir Görevin Peşinde – Gerisayım Kenti

Ben H. Winters‘ın “Kıyamet Polisi” üçlemesi, serinin ikinci kitabı “Gerisayım Kenti”yle devam ediyor.

“Kıyamet Polisi” üçlemesinin Philip K. Dick ödüllü ikinci cildi “Gerisayım Kenti”, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kıyametin eşiğinde bambaşka bir gizem sunan Ben H. Winters‘ın eserinde, Hank Palace bir kere daha “katil kim” sorusunun ötesiyle yüzleşiyor: Biz insanlar, birbirimize ne borçluyuz? Çöken bir medeniyette verdiğimiz sözlerin anlamı kalır mı? Neden sonumuzu bile bile yaşamaya devam ediyoruz?

“Her Seçim Bir Vazgeçiştir, Her Adımınızla Arkanızda Binlerce Ölü Muhtemel Evren Bırakırsınız.”

Kıyamete yetmiş yedi gün kaldı. Uzaydaki küçük mavi noktaya, yeryüzüne, dünyamıza, 2011GV1 isimli bir asteroit çarpacak, yaşam sona erecek. Dedektif Hank Palace ise işsiz artık, cinayetleri, gizemleri çözdüğü günler geride kaldı. Ta ki geçmişinden bir dostu, kayıp kocasını bulması için rica edene kadar.

Brett Cavatone arkasında hiçbir iz bırakmadan kayboldu ama eşi Martha kocasının asla böyle bir şey yapmayacağına emin. Her şey bitene dek birlikte olacaklarına söz vermişler ve Brett sözünden dönecek bir adam değil, herkes böyle diyor.

Hank Palace bu soruşturmada karşısına çıkan ipuçlarını takip edip üniversite kampüsünden bozma bir Özgür Cumhuriyet’e gidecek ve ölümü ertelemeye çalışan mültecilerin bu kıyamet günlerinde de karşılaştıkları merhametsizliğe şahit olacak. Palace’ın parçalanan bir toplumda, sözünden asla dönmeyecek bir adamı bulup eşine geri getirmesi lazım. Ama bunu niye yapsın ki? Dünyadaki bu kısa vaktini niye böyle şeylerin peşinden koşmaya harcasın?

“Müthiş bir hayal gücünün ürünü, üstelik gayet gerçekçi – yaklaşan kıyametin bu kitaptaki gibi bir şey olacağını düşünmek hiç de zor değil. Türleri harmanlamakta usta olan Winters yine karşımızda.” – Booklist

“Winters, insanların en iyi dürtülerinin peşinden gitmeye çalışırken nasıl başkalarının en ilkel içgüdülerinin kurbanı olduklarını anlatmayı çok iyi başarıyor.” – Toronto Star

“Palace her şeye rağmen sevilesi bir karakter olarak kalmayı başarıyor, tam kıyamete yakışacak bir kahraman.” – Publishers Weekly

İthaki Yayınları‘ndan çıkan 264 sayfalık “Gerisayım Kenti” romanını Şefika Kamcez dilimize çevirdi.

İlginizi Çekebilir  Paranoya ve Endişe – Kıyamete Bir Milyar Yıl İncelemesi

Keyifle okuyun.