Edebiyat

Josh Malerman’ın Gölün Dibindeki Ev Kitabı Çıktı

Daha önce Kafes isimli gerilim kitabı ile okurların karşısına çıkan yazar Josh Malerman, bu sefer yine tüylerimizi diken diken eden fantastik türdeki Gölün Dibindeki Ev romanıyla raflarda karşımıza çıktı.

Gölün Dibindeki Ev, on yedi yaşındaki Amelia ve James’in gölün dibinde buldukları bir evin hikâyesini anlatıyor Josh Malerman. Gölün dibinde buldukları evle, yaşamları da dünyaya bakış açıları da değişecek iki gencin korku dolu serüveni sizi yerinize mıhlayacak.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

2015 ve 2016’da Türkiye’nin En Çok Satan Korku Gerilim Kitabı Olan Kafes’in Yazarı Josh Malerman’dan Tüyler Ürpertici, Yepyeni Bir Roman!

İkisi de on yedi yaşındaydı. İkisi de korkuyordu. İkisi de evet diyordu. Mükemmel bir ilk randevuydu: üzerinde kanoyla kürek çekilen göller, sandviçler ve soğuk içecekler… Ama Amelia ve James aniden suyun altında yaşamlarını sonsuza dek değiştiren bir şey keşfettiler. İki katlı. Bir bahçeli. Ve ön kapısı da açık. Gölün dibinde bir ev. Amelia ve James için tek bir kural var: Evle ilgili soru sormak yok. Peki böylesine muhteşem bir yerin, belli bir bedelinin olmaması mümkün mü? İkili dalgaların altında parıldayan evde vakit geçirirken gerçekler de ortaya çıkmaya başlıyor: Bir Evin Boş Olması, Orada Kimse Olmadığı Anlamına Mı Geliyor? “Josh Malerman bu işi biliyor.”
– Hugh Howey, Silo serisinin çoksatan yazarı

“Josh Malerman ilk aşkın getirdiği o peri masalı havasındaki nostaljiyi ustalıkla yansıtıyor ve biz okurlar da gerilimi hissettiğimizde bile uyarı işaretlerini görmezden gelip, bile isteye o yolda ilerlemeye devam ediyoruz.”
– LitReactor.com

“Gölün Dibindeki Ev, klasik korku anlatılarında çıtayı yükseğe koyuyor. Malerman cüretkâr ve yetenekli bir hikâye anlatıcısı.”
– Dead End Fullies

“Malerman, bu harikulade korku hikâyesinde, bizi aşk ve büyünün soğuk sularına sokuyor, iki gencin bu sulara açılma macerasını incelikle anlatıyor.”
– Livius Nedin, Booked, Podcast

Çevirisini Aslı Dağlı’nun yaptığı kitap İthaki Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. İyi okumalar!

İlginizi Çekebilir  Çağrıya Bir Türlü Cevap Vermeyen Kahraman - Lanetli Kitap İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu