Anasayfa » FRPNET Edebiyat » J. K. Rowling Yeni Kitap Çıkarıyor

J. K. Rowling Yeni Kitap Çıkarıyor

jk-rowling-kitap-banner

J.K. Rowling, takma ismi Robert Galbraith adıyla çıkardığı kitaplara bir yenisini daha ekliyor.

19 Haziran’da İngiltere’de raflara çıkacak The Silkworm (İpekböceği) isimli kitap, 2013’te yazarın yine aynı takma isimle çıkardığı The Cuckoo’s Calling (Gugukkuşu Çağırıyor) kitabının devamı olacak.

silkwormDedektif Cormoran Strike ve yardımcısı Robin Ellacott’un Owen Quine isimli bir yazarın ölümünü araştırdığı romanda, yazarın ölümüne sebep olanın hazırladığı yeni bir taslak olduğu anlaşılıyor ve dedektiflere çözülecek bir cinayet kalıyor.

Rowling, üzerinde baskı olmasın diye kullandığı takma isim ortaya çıkınca bilgiyi sızdıranlara dava açmıştı ve kazandığı parayı bir yardım kuruluşuna vermişti. Eleştirilerin göbeğinde kalmadan, beklentilerden uzak bir kitap yazmayı özlediğini söyleyen yazarın bir de Türkiye’de Boş Koltuk (The Vacancy) adıyla yayınlanan Harry Potter evreninden olmayan bir romanı daha bulunuyor.

Rowling’in bol bol kitap yazmasını takdir ediyoruz zira kendisi boş kalınca boş konuşmaya başlıyor. Canı ne isimle yazmak isterse istesin, yeter ki Harry Potter’lara geri dönmesin.

İlginizi Çekebilir  Zaman Çarkı Serisine Yeni Kitap Geliyor - The Wheel of Time Companion