Edebiyat

İthaki Yayınları, Bioshock – Rapture Şehri’ni Yayınlıyor

bioshock-rapture-sehri-banner

Fantastik ve bilimkurgu hayranlarının severek oynadığı oyunlardan birisi olan Bioshock, bu sefer roman olarak karşımıza çıkıyor. ArtDeco tarzı konseptiyle bizleri büyülü bir görsellikle karşılayan Rapture Şehri’nin hikayesi şimdi de aklımızı başımızdan almaya hazırlanıyor.

Serinin ilk oyununun hikayesini okuyacağımız Bioshock – Rapture Şehri kitabı Şubat ayında raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

Oyunları romanlaştırmakta usta olan ve daha önce ülkemizde yayınlanan Constantine çizgi romanını da John Shirley‘nin kaleme aldığı hikaye, bizi denizin altındaki Rapture Şehri’ne götürecek. Shirley aynı zamanda Halo, Borderlands gibi oyunların da romanlarını kaleme almış bir isim.

bioshock-rapture-sehri-kapakYayınlanacak kitabın arka kapak yazısı şöyle;

2. Dünya Savaşı’nın sonu. FDR’nin Yeni Anlaşma’sı Amerika’nın politikalarını yeniden düzenlemişti. Vergiler tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombaları toplumsal bir korku yaratmıştı. Devletin gizli ajanları ve yaptırımları artmıştı. Amerika’nın özgürlük temelleri sarsılıyordu… ve pek çok kişi özgürlüğü geri alabileceklerinden şüpheliydi.

Hepsinin arasından hayalci bir adam, yoksulluğun derinliklerinden kendisini çekip çıkarım dünyadaki en varlıklı adam olup dünyaya ilham vermek için ortaya çıktı. Bu adam Andrew Ryan’dı ve insanların daha iyisini hakettiğine hükmetti. Bunun için imkansızı gerçekleştirdi ve bilimi kullanarak hükümetten, sansürden bağımsız; ne verirseniz onu aldığın bir ütopya yarattı. Rapture’ı yarattı… denizin altındaki parlayan şehri.

Fakat hepimizin bildiği gibi bu ütopya büyük bir trajediye sebep oldu. Bu; her şeyin nasıl olduğunun hikayesi… ve nasıl bittiğinin.

Kitap hakkında detaylı bilgi yok fakat bu muhteşem eserin Şubat ayında yayınlanacağını biliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Merve Köken'in Türk Mitolojisi Kitabı Raflarda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu